Szilágyi Erik szumó világ- és Európa-bajnoki bronzérmes lett

2019.10.14. – A birkózás mellett szumóban is remekel Szilágyi Erik. Ezúttal a sportág mindkét világversenyén dobogóra állhatott.

Szakosztályunk évek óta érdekelt a szumó világában, ami főként a birkózásban is jeleskedő Szilágyi Eriknek köszönhető.

Fiatal büszkeségünknek igencsak sűrű programjai voltak szeptember végén, október elején, hiszen előbb a szigetszentmiklósi korosztályos Európa-bajnokságon, majd az oszakai világbajnokságon képviselte hazánk színeit.

Erik a kontinensviadal során az U18-asok között 80 kilóban egyéniben és csapatban is egyaránt a bronzérmet érdemelte ki, míg a nyílt kategóriában az előkelő ötödik helyen zárt.

Pár hétre rá Japánban sem okozott csalódást versenyzőnk, ugyancsak a 80 kilogrammosok között egy csodálatos bronzérmet sikerült bezsebelnie, amivel a magyar szumó egyik legeredményesebb versenyzője lett a 2019-es évben.

Megjelent: 304 alkalommal