Diákolimpia és országos bajnokság Szentesen

2016.10.25. - A pesterzsébeti I. Kárpát-medencei bajnokság mellett természetesen a Magyar Birkózó Szövetség versenynaptárában is szerepeltek hazai megmérettetések, mint a pénteki diák II-es szabadfogású diákolimpia, valamint a szombati diák és serdülő leány országos bajnokság. Szentesen, a bajnoki címekért szakosztályunk fiataljai is harcba szálltak, a két nap alatt összesen tíz érem jutott mieinknek.

A Szentesi Városi Sportcsarnok névadójára, Dr. Papp Lászlóra emlékeztek a szép számmal megjelent versenyzők, edzők és szülők, akik pénteken a diákolimpiai, szombaton pedig az országos bajnoki címekért léptek szőnyegre. Szakosztályunk tehetséges birkózói mindkét nap kitettek magukért, igyekeztek a legjobb formájukat mutatni. Pénteken a fiúknak ez hat éremre volt elég, amiből kettő arany színű volt, ezeket Fige Levente és Kovács Olivér nyerték. Előbbi a 26 kilogrammosoknál, utóbbi pedig a 42 kilogrammosoknál nem talált legyőzőre. Szintén dobogóra állhatott fel ezen a napon Felkai Bendegúz, Katona Kristóf, Kosovics Márton és Nagy Gergely is, mind a négyen bronzérmesek lettek a diákolimpiai bajnokságon.

Aranyérmeseink: Fige Levente (26 kg), Kovács Olivér (42 kg).

Bronzérmeseink: Felkai Bendegúz (35 kg), Katona Kristóf (46 kg), Kovács Bence (46 kg), Nagy Gergely (58 kg).

Kiesett versenyzőink: Barna Dávid (38 kg), Barta Dominik (46 kg), Kosovics Márton (46 kg), Máltsik Zsombor (54 kg).

Szombaton a lányok vették át a főszerepet Szentesen. Két korosztályban mérhették fel tudásukat. A diákoknál 93, a serdülőknél 89 birkózó szerepelt, szakosztályunk kilenc versenyzővel képviseltette magát. Nagyon szépen birkózott és ennek köszönhetően aranyérmes lett a diák 31 kilogrammosok között László Nikoletta, a serdülő 40 kilóban Matyi Vivien, a 43 kilóban pedig Szenttamási Róza. Ugyancsak jól teljesített a serdülő 37 kilogrammosok között, ám a döntőben alulmaradt Hörcsöki Kamilla, így kénytelen volt beérni ezúttal az ezüstéremmel. Szakosztályunk a csapatpontversenyben is a legjobbak között végzett, hiszen további két ötödik helyezéssel a másodikak lettek birkózóink Szentesen.

Aranyérmeseink: László Nikoletta (diák, 31 kg), Matyi Vivien (serdülő, 40 kg), Szenttamási Róza (serdülő, 43 kg).

Ezüstérmesünk: Hörcsöki Kamilla (serdülő, 37 kg).

Ötödik helyezettjeink: Kádár Eszter Luca (diák, 65 kg), Kellner Laura (serdülő, 60 kg).

Kiesett versenyzőink: Kerecsanin Regina (diák, 31 kg), Huszár Regina (serdülő, 46 kg), Neumann Dominika (serdülő, 65 kg).

KÉPEK A VERSENYRŐL HIVATALOS FACEBOOK-OLDALUNKON!