Két bajnoki cím a leány diákolimpiáról

2016.03.22. - Az elmúlt évekhez hasonlóan, idén is Pestszentimrén kerültek megrendezésre a II-III. és III-IV. korcsoportos leány diákolimpiák, ahol természetesen szakosztályunk is képviseltette magát. Kilenc erzsébeti birkózónkból öten is dobogóra állhattak a Sportkastélyban.

Fantasztikus létszám jött össze Pestszentimrén, a leányok diákolimpiáján, ahol két korosztályban több, mint 220 versenyző küzdhetett iskolája színében a bajnoki címekért. Szakosztályunkból ez két birkózónak is sikerült, hiszen a III-IV. korcsoportosok között a 37 kilogrammos Matyi Vivien, valamint a 40 kilogrammosoknál Szenttamási Róza legjobb formájukat nyújtották a diákolimpián, így mindketten a dobogó tetejére állhattak az ünnepélyes eredményhirdetésnél.

37 kg: Matyi Vivien aranyérmes, Hörcsöki Kamilla bronzérmes

40 kg: Szenttamási Róza aranyérmes

Ugyancsak a dobogón végzett ebben a korcsoportban Hörcsöki Kamilla is, aki a 37 kilósok bronzérmét vehette át, míg a 60 kilós Kellner Laura is nagyon közel állt az éremszerzéshez, végül azonban az ötödik helyen zárta a 2016. évi diákolimpiát.

60 kg: Kellner Laura ötödik helyezett

Az eggyel fiatalabb korcsoportban három versenyzőnk állt rajthoz, akik közül a 28 kilogrammos László Nikolett ezüst-, a 65 kilogrammos Kádár Eszter Luca pedig bronzérmet vehetett át a nap végén.

28 kg: László Nikolett ezüstérmes

65 kg: Kádár Eszter Luca bronzérmes

A leány diákolimpia a szövetség által elfogadott új lebonyolítási rendszerben zajlott, miszerint a versenyzők nem a megszokott, nemzetközi szabályok szerint küzdöttek meg egymással, hanem csoportokban csaptak össze az aranyérmekért, így minden versenyzőnek az eddiginél jóval több mérkőzése volt.