Hat érem a pilismaróti serdülő rangsorversenyről

2016.03.16. - Tizenegy versenyzőnk közül hatan is dobogóra állhattak a Dorogi NC által Pilismaróton megrendezett serdülő kötöttfogású rangsorversenyen, ahol Tösmagi Attila, Fodor Kende és Szilágyi Erik révén három aranyérmest is ünnepelhettünk, valamint a csapatpontversenyt is szakosztályunk nyerte meg.

Tösmagi Attila, Fodor Kende és Szilágyi Erik is aranyérmes lett Pilismaróton!

Az év első serdülő rangsorversenye mindig komoly létszámot volnultat fel, legyen az szabad- vagy kötöttfogású félév. Az idei év eleje a kötöttfogásé, és szép létszám gyűlt össze ezúttal is, köztük az ESMTK tizenegy versenyzője is rajthoz állt. A remek, izgalmas küzdelmek végül három aranyérmet is termeltek a mieink számára. A 42 kilogrammosoknál Tösmagi Attila, a 85 kilogrammosoknál Fodor Kende, míg a 100 kilogrammosoknál Szilágyi Erik volt ezúttal legyőzhetetlen, így mindhárman a dobogó tetején vehettek át a jól megérdemelt aranyérmet.

42 kg: Tösmagi Attila aranyérmes

85 kg: Fodor Kende aranyérmes

100 kg: Szilágyi Erik aranyérmes

Szintén jó eséllyel pályázott a legfényesebb medálra a 76 kilogrammos Mohl Richárd, ám a fináléban ezúttal legyőzték birkózónkat, így az előkelő második helyen zárta a rangsorveresnyt.

76 kg: Mohl Richárd ezüstérmes

A dobogó harmadik fokáért négy birkózónk versenyengett vasárnap, közülük végül az 50 kilóban Németh Milán, az 58 kilóban pedig Varga Raul érdemelte ki a bronzérmet, míg Molnár Botond és Nagy Róbert az ötödik helyezést érték el Pilismaróton.

50 kg: Németh Milán bronzérmes

58 kg: Varga Raul bronzérmes

Az év első rangsorversenyén Kreisz Ádám, Birtalan Bendegúz, és Bagosi János ezúttal helyezetlenül zárt.

A három arany- , egy ezüst- és két bronzérem mellett tehát még két ötödik helyezést is elértek birkózóink, így a csapatpontversenyben is az élen végeztek fiataljaink, megelőzve a két legnagyobb riválist, a Dorogot és a Ceglédet is.

Megjelent: 768 alkalommal