Losonczi Ottó és Nagy Péter győzött az U23-as bajnokságon

2016.02.22. - A várakozások szerint alakult a 2016. évi U23-as kötöttfogású országos bajnokság, aminek hosszú évek óta Mogyoród ad otthont. A bajnokságon szakosztályunk a 66 kilogrammos Losonczi Ottó, valamint az ezúttal 80 kilogrammos Nagy Péter révén két bajnoki címet is szereztek. A versenyen egyébként egy bronzérmet és két ötödik helyezést is begyűjtöttek birkózóink, így a csapatpontverseny második helyén zártak.

A szövetség új versenylebonyolító rendszerével igencsak szép és korszerű körülmények között került megrendezésre az idei év U23-as kötöttfogású országos bajnoksága, ahol szakosztályunk tíz versenyzővel képviseltette magát.

A megszerzett két aranyérem egyikét a 66 kilogrammos junior Eb-ezüstérmes Losonczi Ottónak köszönhetjük, hiszen körmérkőzések után, négy mérkőzéssel a háta mögött lett ismét bajnok, ezzel sikreült is kiharcolnia a válogatottságot. Ottó tehát már biztos résztvevője a bolgár U23-as Európa-bajnokságnak, ami március 29-től kerül lebonyolításra. A tavalyi évben ezen a világversenyen az előkelő ötödik helyezést szerezte meg birkózónk.

Térjünk azonban vissza Mogyoródra, ahol szakosztályunk másik aranya a 80 kilogrammos Nagy Péter nevéhez fűződik. Peti kategóriájába is meglepően kevesen, hatan mérlegeltek, sőt, első és utolsó meccsén sérülés miatt visszaléptek ellenfelei, tehát elég volt csak az elődöntőt megnyernie és már is országos bajnoki címet szerzett.

Az ESMTK színeiben a dobogó harmadik fokára Fodor Gergő állhatott fel, aki a 75 kilogrammosok között Losonczihoz hasonlóan, körmérkőzéseket birkózott az idei bajnokságon. Gergő a nap folyamán két-két vereséget és győzelmet ért el, így lett harmadik helyezett.

Ugyancsak meg volt az esélye a bronzéremre Racolta Eduárdnak és Atkári Tamásnak is, előbbit azonban a 85 kilogrammosok között, utóbbit pedig a 98 kilogrammosok között győzték le utolsó mérkőzésén, ezzel mindketten ötödikek lettek az elmúlt hétvégén. Szakosztályunkból ezúttal öten helyezetlenül végeztek: Lakatos Attila (71 kg), Starosciák Tamás (85 kg), Fék Szabolcs (85 kg), Mertse Ádám (98 kg), Ármán Márió (130 kg).

Megjelent: 413 alkalommal