Egerben versenyeztek birkózópalántáink

2023.11.16. – Hét erzsébeti érem is született az Egerben megrendezett diák II-es kötöttfogású országos versenyen.

A Magyar Birkózók Szövetsége szabályrendszere szerint a legkisebb, diák II-es korosztályban csak és kizárólag szabadfogásban rendeznek országos bajnokságot. A fiatalok azonban kötöttfogásban is ügyesen mozognak, ezért a versenyeztetésük érdekében első ízben tartottak ebben a szakágban hivatalos országos versenyt.

Az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban megtartott viadalon természetesen szakosztályunk is érdekelt volt, Kliment László és Lakatos Tamás vezetésével tíz versenyzővel próbált szerencsét.

Növendékeink közül négyen is a dobogó tetejére állhattak fel az ünnepélyes eredményhirdetés során, hiszen nem talált legyőzőre a 32 kilóban Ramyar Daryan Krisztián, a 35 kilóban Olasz Vencel, a 46 kilóban Marcinkovics-Kovács Bende, míg az 58 kilóban Gaál Martin sem.

Ifjú küldöttségünk a Csepelt és a Diósgyőrt megelőzve a csapatpontversenyben is az élen zárt, de nem hiába, hiszen a négy aranyérem mellett további két ezüstöt és egy bronzot is nyert Egerben.