Három versenyen voltunk érdekeltek szombaton

2023.04.16. – Amíg a diákok Kaposváron a kötöttfogású országos bajnoki címekért, addig az U17-esek Dorogon a válogatott címeres mezekért küzdöttek múlt szombaton, valamint volt, aki az U20-as válogatott színeiben jeleskedett. A hétvége mérlege: 6 arany-, 2 ezüst- és 6 bronzérem!

Benkő Lászlóra emlékezett a 2023. évi diák I-es kötöttfogású országos bajnokságon felsorakozó százhatvan birkózópalánta, köztük tizenöt pesterzsébeti versenyző is.

Fiataljaink még március 26-án, az abonyi területi bajnokságról szereztek indulási jogot az országos bajnokságra, ahol igencsak szépen teljesítettek. Nem talált legyőzőre, így országos bajnoki címet szerzett súlycsoportjában a 32 kilós Kurdi Dániel, a 46 kilós Gerhauser Vilmos, az 50 kilós Felkai Balázs, valamint a 85 kilós Balog Hunor is.

A négy aranyérem mellett ugyanennyi bronzérmet is az ESMTK hozhatott haza a Somogy vármegyeszékhelyről, sőt, a csapatpontversenyben is toronymagasan az élen zárt, megelőzve a második helyezett Mezőfalvát és a harmadik Kecskemétet.

85 kg: 1. Balog Hunor
Kiesett: Váradi Schüszter Alexander (38 kg), Kiss Bulcsú (38 kg), Csuka Levente (46 kg), Ispán Nimród (50 kg), Zoltai Alex (58 kg), Gaál Martin (58 kg).

340700294 248465694233884 2855265427941691111 nEközben a kicsivel idősebb, U17-es korosztály kötöttfogásban válogatózott a dorogi Fekete Gyémánt Kupán, amelyen tizenegy nemzet, több, mint százötven birkózója képviseltette magát.

Versenyzőink közül Zsitovoz Petro uralta a 45 kilogrammos mezőnyt, esélyt sem adva ellenfeleinek lett aranyérmes, míg az 55 kilóban Olasz Bende ugyancsak a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

A srácok aranyérmei mellé egy ezüst- és két bronzérmet is bezsebeltek a többiek, így nemzetközi csapatpontversenyben az összevont ukrán együttes mögött a második helyen zártak a mieink.

+ 110 kg: 2. Kis Mátyás
Kiesett: Garanyi Sándor, Bagoly Bálint (65 kg), Marcinkovics-Kovács Keve (71 kg), Kovács Barnabás (71 kg), Kalina Balázs (71 kg).

Szintén a szombati versenynapon lépett szőnyegre az U20-as női válogatott színeiben U15-ös Eb-bronzérmes birkózónk, Matyi Vivien a 30. alkalommal megrendezett „Flatz Austrian Open” elnevezésű nemzetközi versenyen.

Vivi az 53 kilogrammosok között próbált szerencsét, és végül zárt az előkelő második helyen.