Felkai Balázs megnyerte a diák I-es országos bajnokságot

2023.02.20. – Szakosztályunk kilenc versenyzővel képviseltette magát a kaposvári diák I-es szabadfogású országos bajnokságon. A hétvége mérlege: 1 arany- és 1 ezüstérem, valamint 3 ötödik helyezés!

Az év első országos bajnokságának a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium tornacsarnoka adott otthont február 18-án, szombaton. A diák I-es korosztály szabadfogású megmérettetésén szakosztályunk kilenc birkózópalántája állt rajthoz, akik a február eleji, abonyi területi bajnokságról szereztek indulási jogot az országos bajnokságra.

A mieink közül a legkiemelkedőbb eredményt az 50 kilogrammos Felkai Balázs érte el, miután a tizennégy fős mezőnyben minden ellenfelét magamögé utasította. Balázs a döntőbe vezető úton BVSC-s, diósgyőri és zalaegerszegi riválisainál bizonyult jobbnak, míg a fináléban esztergomi vetélytársát győzte le kétvállal.

331442965 3338587026382520 2192345693629467519 nEgy kategóriával lejjebb, a 46 kilogrammosok között Gerhauser Vilmos menetelése is ígéretesnek tűnt, pláne, hogy három tusgyőzelemmel került a döntőbe. Az aranyéremért folytatott csatában azonban csepeli ellenfele pontozással legyőzte őt, így kénytelen volt beérni a szépen csillogó ezüstéremmel.

Két döntősünk mellett Hluskó István, Kovács Márton és Balog Hunor is épphogy lecsúszott a dobogóról, a három ötödik helyezéssel viszont a csapatpontversenyben harmadik lett az ESMTK.