Taroltunk a diák I-es szabadfogású bajnokságon

2020.02.24. – Dorogon, a diák I-es szabadfogású országos bajnokságon, valamint Somogyjádon, a junior szabadfogású férfi és női rangsorversenyen voltak érdekeltek szakosztályunk birkózói. A hétvége mérlege: 5 arany-, 1 ezüst- és 4 bronzérem!

Februárban rendezték meg az év első országos bajnokságát, melyen a diák I-es szabadfogású birkózók tizennégy súlycsoportban mérhették össze tudásukat. Szakosztályunk a budapesti területi bajnokságról tizenkét versenyzővel szerzett indulási jogot az országos döntőre, ahol összesen 232 birkózópalánta sorakozott fel.

A mieink igencsak megdolgoztak azért, hogy a nap végén legyen miért örülniük. Sorra nyerték a parázsnál parázsabb mérkőzéseket, végül négyen is döntőbe kerültek, míg öten a dobogó harmadik fokáért birkózhattak. A kisdöntősök közül ketten tudtak diadalmaskodni, a finálét azonban mind a négy sportolónk remek birkózással nyerte meg.

87467907 535423470665046 6725875737078792192 n

Csapatunk így tehát négy országos bajnoki címet is ünnepelhetett Dorogon, valamint emellett a csapatpontversenyt is magabiztosan nyerte meg, míg Kovács Barnabás a legtechnikásabb versenyző díjat is kiérdemelte, hiszen öt mérkőzést is technikai fölénnyel nyert meg szombaton.

+ 85 kg: 1. Kis Mátyás
Kiesett: Jász Bálint, Farkas Márk, Kmeth Zalán.

87325292 485745662101479 3844585669447909376 n

Szintén ezen a napon a Somogy megyei Somogyjádon tartották az év második junior válogatóját, melyen ezúttal a kötöttfogásúak nem vettek részt, így tehát csak szabadfogású férfi és női küzdelmeket bonyolítottak le. Szakosztályunk mindkét szakágban érdekelt volt. A hölgyeknél Matyi Vivien remek birkózást bemutatva, körmérkőzések után lett a legkisebb női súlycsoport győztese, míg a fiúknál erre Deák Zoltánnak volt meg minden esélye, ám a döntőben alul maradt, így kénytelen volt beérni az ezüstéremmel.

87514154 2671052286275659 24123220688896000 o

A két finálé mellett két bronzmérkőzésen is érdekelt volt együttesünk, a lányoknál Kellner Laura a fiúknál pedig Laky Levente érdemelte ki a dobogó legkisebb fokát.