Ötből négyen aranyérmet nyertek Dunaszerdahelyen

2016.05.30. - Nemzetközi porondon nem csak Törökországban, hanem Szlovákiában is érdekeltek voltunk az elmúlt hétvégén. A hagyományos Csallóközi Kupán szakosztályunk öt versenyzője közül négyen is aranyérmet nyertek.

Szakosztályunk fiatal birkózói idén is meghívást kaptak a dunaszerdahelyi nemzetközi szabadfogású Csallóközi Kupára. A több korosztály versenyzőit felvonultató rangos megmérettetésen 6 ország, 184 sportolója képviseltette magát. Birkózóink közül a diák versenyen Takács Zsolt a 35 kiló, míg Kekenj Norbert a 73 kiló aranyérmese lett. A serdülő versenyben is lett győztesünk, méghozzá roppant dinamikus és meggyőző birkózással a 100 kilogrammos Szilágyi Erik. Ugyanebben a korosztályban Birtalan Bendegúz ezúttal az ötödik helyig jutott a 66 kilogrammosoknál. Szakosztályunk negyedik aranyérme a juniorok között született, hiszen a 60 kilóban Asharin Roman a tőle megszokott magabiztos győzelmeket követően a dobogó tetejére állhatott fel.