Tösmagi, Fodor és Szilágyi is serdülő bajnok lett Tatabányán

2016.05.23. - Újabb hétvége telt el és ezúttal sem maradtunk verseny nélkül. Hét éremmel zártuk 2016. évi serdülő kötöttfogású bajnokságot Tatabányán, ahol 40 szakosztály, 130 birkózója között végül tíz erzsébeti szállt harcba a bajnoki érmekért. Szakosztályunk a három arany-, valamint a két-két ezüst- és bronzéremnek köszönhetően a csapatpontversenyben a dorogiakat és a ceglédieket is megelőzve az első helyen zárt.

Az idei serdülő rangsorverseny és diákolimpia eredményei alapján végül tizennégy versenyzőnk is kiharcolta az indulási jogot az országos bajnokságra, amit Tatabányán, a Földi Imre Sportcsarnokban rendeztek meg.

A három szőnyegen zajló rangos eseményen a várakozásoktól eltérően, meglehetősen kevesen álltak rajthoz. A sérülések és kisebb súlyproblémák miatt szakosztályunkból is csak mindössze tízen tudtak küzdőtérre lépni. Közülük azonban öten is a döntőbe kerültek. A 42 kilóban Tösmagi Attila nagyon magabiztos birkózással lett aranyérmes, de ugyanez elmondható a 85 kilóban Fodor Kendéről, valamint a 100 kilóban Szilágyi Erikről is, akik szintén kiemelkedő teljesítménnyel kerültek a fináléba és zsebelték be az újabb bajnoki címeket.

42 kg: Tösmagi Attila aranyérmes

85 kg: Fodor Kende arany-, Bagosi János ezüstérmes

100 kg: Szilágyi Erik aranyérmes

Egyetlen mérkőzésre volt az országos bajnoki címtől az 54 kilogrammos Varga Raul, valamint a 85 kilogrammos Bagosi János is. Vargának nagyon szoros mérkőzése volt az aranyéremért, míg Bagosinak épp a csapattársával, Fodor Kendével kellett megküzdenie a bajnoki címért. Végül mindketten alulmaradtak, így Tatabányán kénytelenek voltak beérni az ezüstéremmel.

54 kg: Varga Raul ezüst-, Molnár Botond bronzérmes

A dobogó harmadik fokát Németh Milánnak és Molnár Botondnak sikerült kiharcolni. Előbbi az 50 kilogrammosok között tudott diadalmaskodni a bronzcsatában, míg utóbbi eggyel feljebb, az 54 kilóban érdemelte ki a bronzszínű medált.

50 kg: Németh Milán bronzérmes

Aranyérmeseink: Tösmagi Attila (42 kg), Fodor Kende (85 kg), Szilágyi Erik (100 kg)

Ezüstérmeseink: Varga Raul (54 kg), Bagosi János (85 kg)

Bronzérmeseink: Németh Milán (50 kg), Molnár Botond (54 kg)

Kiesett versenyzőink: Nagy Róbert (50 kg), Kádár Péter (76 kg), Hevesi Csongor (76 kg)

Csapatpontverseny: 1. ESMTK, 2. Dorogi NC, 3. Ceglédi VSE

Megjelent: 940 alkalommal