Karcagon és Cegléden jártunk az elmúlt hétvégén

2016.05.02. - Szakosztályunk birkózói Karcagon, a diák I-es kötöttfogású országos bajnokságon, valamint Cegléden, a kadet és felnőtt kötöttfogású rangsorversenyen képviseltették magukat. A három kötöttfogású viadalról végül összesen 4 arany-, 2 ezüst- és 11 bronzérmet hoztak haza tehetséges versenyzőink.

Diák csapatunk szombaton Karcagon, az országos bajnokságon versenyzett!

Kadet és felnőtt birkózóink Cegléden voltak érdekeltek!

Az idei év rangsorversenye és diákolimpiája alapján összesen tizenkét versenyzőnknek sikerült kvalifikálni magát a karcagi országos bajnokságra. A Kurucz Testvérek Emlékverseny elnevezésű viadalon végül 14 súlycsoportban, 177 birkózó küzdhetett meg a bajnoki címekért. Szakosztályunknak ezúttal ebből egyet sikerült megnyernie, a 69 kilogrammos Kekenj Norbert révén, aki a nap folyamán azt birkózta, amit az edzői stáb elvárt tőle és magabiztosan nyerte meg mindegyik összecsapását. A szombat délutáni helyosztó mérkőzések során további öt birkózónknak köszönhetően voltunk érdekeltek. Ők a bronzéremért léptek szőnyegre, és négyen diadalmaskodni is tudtak, így a harmadik helyen zárt Takács Zsolt, Nagy Márton, Fige László és Varsányi László is, míg ötödik lett Ecseki József.
A csapatpontversenyben szakosztályunk két ponttal csúszott le a dobogóról, huszonöttel a negyedikek lettek Karcagon.

Kekenj Norbert  a 69 kilogrammosok országos bajnoka lett Karcagon!

Diák I-es eredményeink:

Aranyérmesünk: Kekenj Nobert (69 kg).

Bronzérmeseink: Takács Zsolt (35 kg), Nagy Márton (46 kg), Fige László (54 kg), Varsányi László (63 kg).

Ötödik helyezettünk: Ecseki József (54 kg).

Kiesett versenyzőink: Simon Bence (32 kg), Kosovics Ádám (42 kg), Kozma Bálint (42 kg), Nagy Dániel (42 kg), Ónodi Sándor (54 kg), Tarjányi Tamás (63 kg).

Az országos bajnokság mellett párhuzamosan zajlott Cegléden a kadetok és a felnőttek második rangsorversenye a 2016-os évben. A fiataloknál ismét a válogatott címeres mez volt a tét, ám a felnőtteknél a legtöbb súlycsoportban az olimpiai kvalifikációs versenysorozat miatt nem álltak rajthoz a legjobbak.

Az ifi korcsoportban Szőke Alex ismét remekelt, és a dorogi rangsorverseny, valamint a bukaresti nemzetközi viadal után ezúttal is aranyérmet szerzett, ezzel bebiztosította helyét a magyar válogatott 85 kilogrammos súlycsoportjában. Szintén döntőt birkózhatott a 100 kilogrammos Szilágyi Erik, ám sajnos dorogi riválisa ezúttal jobbnak bizonyult nála, így kénytelen volt beérni az ezüstéremmel a még serdülő korú birkózónk. A kadet rangsorverseny folyamán három versenyzőnk a dobogó harmadik fokán végzett, így bronzérmet vehetett át Szenttamási Tamás, Fulai Bence és Orosz Tibor is.

A csapatpontversenyben szakosztályunk ezúttal harmadik helyezett lett a dorogi és a ceglédi alakulat mögött.

69 kg: Szenttamási Tamás bronzérmes!

76 kg: Fulai Bence bronzérmes!

85 kg: Szőke Alex nyugodt szívvel készülhet a nyári világversenyekre!

100 kg: Szilágyi Erik ezüst-, Orosz Tibor bronzérmes!

Kadet eredményeink:

Aranyérmesünk: Szőke Alex (85 kg).

Ezüstérmesünk: Szilágyi Erik (100 kg).

Bronzérmeseink: Szenttamási Tamás (69 kg), Fulai Bence (76 kg), Orosz Tibor (100 kg).

A felnőttek között a karcsú létszám ellenére, remek küzdelmeket láthattak a jelenlévők. A mieinktől Losonczi Ottó és Majoros Ármin Mózes teljesítettek a legjobban, hiszen mindketten meggyőző birkózással állhattak fel súlycsoportjuk dobogójának tetejére. Az ötvenhárom fős megmérettetésen további öt versenyzőnknek akasztottak érmet a nyakukba, hiszen ezüstérmes lett Kozub Szergej, valamint bronzérmes Makula Ramón, Fodor Gergő, Starosciák Tamás és Skriba Jurij is.

A felnőtt csapatpontversenyt a Honvéd-Niké SE csapata nyerte meg, míg az erzsébetiek mögöttük a másodikak lettek Cegléden.

66 kg: Losonczi épp csapattársával, Kozubbal csapott össze a fináléban!

Makula Ramón a felnőtt 71 kilogrammosok között lett bronzérmes!

75 kg: Fodor Gergő körmérkőzés után lett bronzérmes Cegléden!

Skriba és Starosciák egyaránt bronzérmet vehetett át!