Mindenidők legszínvonalasabb diákolimpiáit rendeztük Pesterzsébeten

2016.04.12. - Az elmúlt hét péntekén a harmadik, míg szombatján a negyedik korcsoportos kötöttfogású diákolimpiának adott otthont az erzsébeti Kruj Iván Sportcsarnok, ami egyben tökéletes alkalom volt megünnepelni szakosztályunk 10. születésnapját, valamint a Kruj Iván Sportcsarnok ötödik évfordulóját. A kétnapos megmérettetésen közel ötszáz fiatal birkózó állt rajthoz, és összesen huszonhét bajnoki címért szálltak harcba, köztük természetesen az ESMTK kiválóságai is, akik tizenkét érmet tartottak itthon.

További képekért kattints IDE!

Nyugodt szívvel ki lehet jelenteni, hogy szakosztályunk nem csak a diákolimpiákat, hanem minden magyar versenyt figyelembe véve, mindenidők legszínvonalasabb rendezvényét tartotta meg április 8-9 között a XX. kerületi Kruj Iván Sportcsarnokban. A fantasztikusan feldíszített létesítménybe ezúttal is ellátogatott számos közéleti személyiség, olimpiai, világ – és Európa-bajnokok tömkelege volt kíváncsi a fiatal birkózópalánták megmérettetéseire, de természetesen nem csak a birkózás legjobbjai voltak jelen. Tiszteletét tette többek között Dr. Hiller István, a Parlament Alelnöke, Országgyűlési Képviselő, Szabados Ákos, Pesterzsébet Polgármestere, Juhász Lajosné és Kovács Eszter, Pesterzsébet Alpolgármester Asszonyai, a XX. kerület Önkormányzati képviselői közül Fekete Katalin, Képviselő Asszony, Marton Sándorné, Képviselő Asszony, Nemesné Németh Judit Mária, Képviselő Asszony, Somodi Klára, Képviselő Asszony, a Sportbizottság Elnöke, Komoróczy László, Képviselő úr, Toronyi Béláné, a Sportbizottság tagja. Továbbá jelen volt Pignitzky Dorottya, a Magyar Olimpiai Bizottság Sport XXI. Programigazgatója, Komáromi Tibor, a Magyar Birkózó Szövetség szakmai alelnöke, háromszoros világbajnok birkózó, Farkas Tibor, a szövetség főtitkára, Simita Zsolt az MBSZ szakreferense, Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség elnöke, Kamen-Juhos Ildikó, a Magyar Diáksport Szövetség szakreferense, Tilinger Balázs, a Magyar Diáksport Szövetség diákolimpiai osztályának vezetője.

Rajtuk kívül szeretett sportágunk számos nagysága is megjelent a rendezvényen; Dr. Hegedüs Csaba és Varga János olimpiai, világ– és Európa bajnokok, Növényi Norbert olimpiai bajnok, Gáspár Tamás világ- és Európa-bajnok, Rácz Lajos világbajnok, Deák-Bárdos Mihály Európa-bajnok birkózó. A Budapest Baptista Külkereskedelmi Szakközépiskola Sportiskola és Gimnázium részéről tiszteletét tette Németh István iskolaigazgató és Kun Gábor igazgatóhelyettes úr, a Gyulai István Általános Iskola részéről pedig Lernyei Ákos intézményvezető Úr, valamint Együdné Szegedi Andrea, Rajné Zsebedits Lívia és Kaizinger Ágnes tanítónők.

Végül, de nem utolsó sorban olyan legendás személyek is megjelentek a rendezvényen, mint Kovács Ferenc, olimpiai bronzérmes magyar válogatott labdarúgó, a Videoton FC tiszteletbeli elnöke, a magyar labdarúgó válogatott volt szövetségi kapitánya, valamint csarnokunk névadója, Kruj Iván mesteredző, a birkózás legnagyobb alakja, aki 9 olimpián vett részt és a FILA Hallhatatlanok klubjának tagja. Iván bácsit a a verseny második napján szakosztályunk elnöke, Losonczi Ottó és a megjelent vendégek köszöntötték 82. születésnapja alkalmából.

A pénteki III. korcsoportúak versenyén a diákolimpiai eskü előmondója ifj. Losonczi Ottó, tizenkétszeres magyar bajnok, junior Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó, míg szombaton, a IV. korcsoportosok viadalán Nagy Péter, junior-világbajnoki bronzérmes kiválóságunk volt.

A diákolimpián szőnyegre lépő versenyzőinket természetesen a tökéletes körülmények, a dobogók, a fények sem zökkentették ki a koncentrációból, sőt, a teher teljesen lement a vállukról és hatalmas erőt és még nagyobb elszántságot adott nekik a pompa a küzdelmekhez. Ez természetesen az eremdényeken is meglátszott, hiszen már pénteken két diákolimpiai bajnoki címet, valamint további három érmet és két ötödik helyezést ünnepelhetett szakosztályunk.

A két aranyat a 63 kilogrammos Varsányi Lászlónak, valamint a 69 kilogrammos Kekenj Norbertnek köszönhetjük, akik az egész nap folyamán remek teljesítményt nyújtottak, esélyt sem adtak ellenfeleiknek. Norbi esetében külön ki kell emelni, hogy hosszú betegség és sérülés után tért vissza a szőnyegre, bravúros birkózással szerezte meg pályafuátsa első diákolimpiai bajnoki címét.

Varsányi László aranyérmes

Kekenj Norbert aranyérmes

Szintén közel állt az aranyéremhez, ám sajnos a fináléban egy olyan versenyző nézett farkasszemet Takács Zsolttal a 35 kilogrammosoknál, akivel korábban még nem találkozott, és sajnos nem úgy alakult a mérkőzés menete, mint ahogy azt szerettük volna, ezért Zsolti kénytelen volt beérni ezúttal az ezüstéremmel.
A dobogó harmadik fokaiért is nagy volt a csata, szakosztályunkból négyen is versenyben voltak a bronzéremért, közülük kettőnek, a 46 kilóban Nagy Mártonnak és az 54 kilóban Fige Lászlónak sikerült megnyernie a nap utolsó mérkőzéseit, míg sajnos a 35 kilós Mányik Dávid és az 54 kilós Ónodi Sándor most az ötödik helyen végzett.

54 kg: 5. Ónodi Sándor

A minden szempontból remekül sikerült péntekit, a szombati verseny követte, ahol az eggyel idősebb korosztálynak szurkolhattunk gőzerővel. A IV. korcsoport küzdelmeire is nagyon sokan kíváncsiak voltak, és a versenyzők létszám is népes volt, 13 kategóriában 207-en csaptak össze a nap folyamán.

Versenyzőink szépen küzdöttek a selejtezők során, de sajnos egy-egy birkózónkat sérülés és betegség is hátráltatta, így nem a legjobb formájukat tudták hozni a mérkőzések során. Ettől függetlenül a körülményekhez képest mindannyian kihozták magukból a maximumot, ami négy erzsébeti döntőshöz volt elég. A finálék a megszokott sorrendben, a legkisebb súlycsoporttól a legnagyobbik zajlottak egymás után. A mieink közül elsőként a 42 kilogrammos Tösmagi Attila lépett küzdőtérre, aki határozott, kemény birkózással ismét megmutatta, hogy ő a korosztály legjobb versenyzője ebben a kategóriában. Pontozással verte meg dorogi riválisát, így megérdemelten örülhetett az újabb bajnoki címnek. A nap második erzsébeti döntőjét sajnos ezúttal az 58 kilogrammos Kreisz Ádám elveszítette, celgédi vetélytársa ezúttal jobbnak bizonyult nála, de Ádám példamutató versenyzéssel került a döntőbe, amiért minden elismerés jár neki. A hátralévő két döntőt Fodor Kende a 85 kilóban, míg Szilágyi Erik a 100 kilóban nagyon határozott és magabiztos birkózással nyerte meg, egyiküknél sem volt kérdés, hogy ki veheti át az eredményhirdetés során a babérkoszorút és a győztesnek járó díjakat. Kende és Erik is remek formában versenyzett szombaton és a tőlük elvárt eredményt produkálták.

Tösmagi Attila aranyérmes

Fodor Kende aranyérmes

Szilágyi Erik aranyérmes

A négy ESMTK-s döntő mellett, öt bronzmérkőzést is kiharcoltak serdülőkorú birkózóink. Az 50 kilóban Németh Milán nagyon jó úton halad, sikerült megszereznie a harmadik helyezést, akárcsak a 85 kilogrammos Bagosi Jánosnak is, akinél csak csapattársa, Fodor Kende bizonyult jobbnak. Az 54 kilóban azonban Varga Raul sajnos megnyert mérkőzést bukott el az elődöntőben, így kénytelen volt beérni a bronzmérkőzéssel, ahol hozta a kötelezőt, bár hazai pályán nagyon megérdemelte volna az aranyérmet.
A szombat két ötödik helyezését az 50 kilogrammos Nagy Róbert, valamint a 76 kilogrammos Mohl Richárd szerezte szakosztályunknak. Mindkét versenyzőnkben jobb eredmények vannak, ám sajnos Robi betegen, míg Ricsi sérülten állt ki a küzdelmekre, amiknek köszönhetően nem tudták legjobb formájukat nyújtani, sajons ezúttal “csak” az ötödik helyig jutottak súlycsoportjukban.

76 kg: 5. Mohl Richárd

Az ESMTK Birkózó Szakosztálya összességében jól zárta a diákolimpiai küzdelmeket, hiszen öt arany mellett, két ezüsöt és öt bronzérmet sikerült itthon tartaniuk tehetséges birkózóinknak.

Losonczi Ottó, a szakosztály elnöke ezúton szeretne mindenkinek köszönetet mondani, hogy megtisztelték versenyünket, és munkájukkal segítették, hogy létrejöhessen ez a csodálatos esemény a Kruj Iván Sportcsarnokban.

Megjelent: 732 alkalommal