Diákolimpián, valamint kadet és junior rangsorversenyeken jártunk

2016.04.05. - Szakosztályunk diák II-es versenyzői az elmúlt hétvégén Püspökladányban küzdöttek a kötöttfogású diákolimpiai bajnoki címekért, míg vasárnap a kadet szabadfogásúak és junior kötöttfogásúak az idei évben második alkalommal, ezúttal Kecskeméten mérték össze tudásukat. A három megmérettetés során 13 érmet (6 arany-, 2 ezüst- és 5 bronzérem) gyűjtöttünk be.

Nagyon szép létszám gyűlt össze a legfiatalabbak diákolimpiáján, amit kötöttfogásban a Püspökladányi NSE alakulata rendezhetett meg április első hétvégéjén. A viadalon természetesen szakosztályunk is képviseltette magát, ezúttal a 14 súlycsoportban résztvevő 269 gyerek közül 11 ESMTK-s állhatott küzdőtérre, akik a iskolájuk színeiben versengtek a bajnoki címekért. A mieinktől az aranyérem megszerzése három birkózónknak is sikerült, hiszen remekül versenyzett a 26 kilóban Fige Levente, a 42 kilóban Kovács Olivér és az 54 kilóban Nagy Gergely is, így mindhárman a dobogó tetején végeztek Püspökladányban. Az aranyérmesek mellett természetesen a többiek is jól teljesítettek a már-már maraton hosszúságú versenyen és további három érmet, valamint két ötödik helyezést gyűjtöttek be fiataljaink.

38 kg: 5. Barna Dávid

Kiesett versenyzőink: Kosovics Márton (42 kg), Szalai Márk (42 kg), Stander Renátó (54 kg).

A diákolimpiai bajnokság mellett a kadet és junior korosztályra is komoly megmérettetés várt Kecskeméten. Az ifiknek szabadfogásban az eggyel idősebbeknek pedig kötöttfogásban rendeztek rangsorversenyt, idén már második alkalommal, hiszen korábban már Kaposváron és Dorogon lezajlott a sorozat első felvonása. Felemás érzések voltak akkor is bennünk és ezúttal is, hiszen kadetban akkor is szereztünk aranyakat, amiket sikerült ismét begyűjteni, juniorban azonban sajnos akkor sem jött össze a legfényesebb érem, és sajnos ezúttal sem. Szabadfogásban Mester Milán, Horváth Zsolt és Orosz Tibor ismét első helyezettek lettek, ezzel szinte már 100!-osan bebiztosították válogatottságukat. Kötöttfogásban Magnucz Richárd a Fekete Gyémánt-kupához hasonlóan itt is második lett, ám a nemzetközi versenyen lengyeltől, ezúttal pedig egy érdi birkózótól kapott ki az 55 kilóban. Racolta Eduárd a 84 kilogrammosoknál egy nyert mérkőzéssel az elődöntőben legnagyobb dorogi riválisától sajnos megintcsak kikapott, így a válogatott címeres mez egyre távolodni látszik, végül bronzérmet vehtett át, akárcsak a 96 kilogrammos Atkári Tamás, aki körmérkőzések után állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

96 kg: 3. Atkári Tamás

Az összesített csapatpontversenyben a Dorogi NC-vel holtversenyben az élen végeztünk, ám nekik több első helyezettjük született, így szakosztályunk a dobogó második helyére kényszerült.

Megjelent: 873 alkalommal