Diák kötött-, kadet szabadfogású és női rangsorverseny Kaposváron

2016.03.08. - Szakosztályunk fiataljai, valamint az őket felkészítő edzők az elmúlt hétvégét Kaposváron töltötték, hiszen két nap alatt három rangsorversenyt is rendeztek a somogy megyei székhelyen. Birkózóink végül diákban öt, kadetban pedig hat érmet gyűjtöttek be.

Szombaton 247 versenyző jelenlétében került megrendezésre az év első diák I-es kötöttfogású rangsorversenye, ahol szakosztályunk 16 versenyzővel képivseltette magát. A városi sportcsarnok három szőnyegén lebonyolított színvonalas versenyen fiataljaink közül Nagy Márton, Fige László és Kekenj Norbert révén hárman is döntőbe kerültek, ám az aranyat csak Kekenj tudta megszerezni, miután a 63 kilogrammosok döntőjében is diadalmaskodott. A három finálésunk mellett ketten a bronzéremért léptek küzdőtérre, ám sajnos Takács Zsolt és Szenttamási Róza is vereséggel zárta a versenyt, így mindketten ötödikek lettek.

42 kg: 5. Szenttamási Róza

Kiesett versenyzőink: Simon Bence, Matyi Vivien, Mányik Dávid, Barna Dávid, Kozma Bálint, Kosovics Ádám, Nagy Roland, Kovács Olivér, Nagy Dániel, Ónodi Sándor, Tarjányi Tamás.

A diák csapatpontversenyben szakosztályunk a második helyezést szerezte meg.

Vasárnap a kadet szabadfogású és női rangsorversenyt a városi sportcsarnok szomszédságában elhelyezett RG sportcsarnokban rendezték meg. A 2 szakágban összesen 135 birkózót számláltak, köztük szlovák és horvát birkózók is rajthoz álltak. Szakosztályunkból ezúttal 7-en versenyeztek az aranyérmekért, amiből négyet sikerült is megnyerni, hiszen legyőzhetetlen volt ezen a napon a hölgyek között Elekes Emese, valamint a fiúknál Mester Milán, Horváth Zsolt és Orosz Tibor is. Nagy eséllyel pályázott az aranyéremre a 85 kilogrammosok között szerencsét próbáló Fulai Bence is, ám a döntőbe dorogi riválisa jobbnak bizonyult nála, így Bence a második helyen zárt, míg a 100 kilogrammosoknál Szilágyi Erik a bronzéremig jutott ezúttal.

65 kg: Elekes Emese aranyérmes

69 kg: Mester Milán ezüstérmes

76 kg: Horváth Zsolt aranyérmes

100 kg: Orosz Tibor aranyérmes, Szilágyi Erik bronzérmes

85 kg: Fulai Bence ezüstérmes