Diák I. rangsor verseny, Diák II. szintfelmérő verseny és Ifi rangsor verseny

2010. február 13.- Diák I. rangsor verseny és Diák II. szintfelmérő verseny

Ifi rangsor verseny

Újpesten került megrendezésre a Diák I. első idei rangsor és a Diák II. korcsoport szintfelmérő versenye. Az elején lehetett már látni, hogy a verseny maratoni hosszúságú lesz, hiszen 342 induló adta le a nevezését az 3 szőnyegen lebonyolított versenyre. Diák I. korcsoportban Racolta Eduard kitűnő formát mutatott, és magabiztosan nyert az 50 kg-os súlycsoportban. Gazdag Mátyás második helyezést ért el, aki továbbra se hiszi el, hogy képes legyőzni tatabányai riválisát, így a döntőben ismét vereséget szenvedett tőle. Szűcs Balázs remek formában be tudott jönni a 3. helyre. Diák II. korcsoportban Ladányi Dániel első helyezést ért el, igazán remek formában volt ezen a versenyen. Losonczi Dávid továbbra is őrzi veretlenségét, ő is a dobogó legfelső fokára állhatott rá szombaton. Sajnos Mester Milán súlyproblémái miatt felcsúszott a 37 kg-os súlycsoportba, így Dáviddal is összecsaptak, amelynek nem örültünk, hiszen Milán 34 kg-os súlycsoportot magabiztosan tudta volna megnyerni. Két menetben, nehéz küzdelemben így vereséget szenvedett Dávidtól. A döntőben egy orosházi birkózóval került össze, ezt az összecsapást magabiztosan megnyerte.

Szintén ezen a hétvégén a Csepeli Birkózó Club ifi rangsor versenyt rendezett. Bedobtuk serdülő korcsoportunkat a mélyvízbe. Az első fordulóban Balogh Sándor óriási meglepetéssel megverte a kétszeres magyar bajnokot, majd ezt követően vereséget szenvedett, így a 6. helyen végzett. Losonczi Ottó 53 kg-ban az első fordulóban tussal győzött, a második fordulóban a többször magyar bajnok Nagy Péterrel birkózott, akitől vereséget szenvedett. A vigaszágon is kikapott, így kiesett a versenyből.

Megjelent: 7921 alkalommal