×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 186

Diák, serdülő kf. nemzetközi verseny, Ukrajna - 2013.11.15-17.

Szakosztályunk diák, és serdülő korcsoportú versenyzői Ukrajnába, Munkácsra utaztak egy meghívásos nemzetközi kötöttfogású versenyre, ahol 7 ország 358 versenyzője vett részt. Az ESMTK színeit serdülő korcsoportban Szenttamási Tamás (42 kg), Bak Gergely (58 kg), Molnár Tamás (69 kg), Balogh Miklós (69 kg) valamint Szilágyi Erik (85 kg) képviselte. A diák korosztályban 11 versenyzőnk indult: Rézműves Milán (29 kg), Urbin Kevin (29 kg), Nagy Dániel (29 kg), Sárdi Bálint (35 kg), Nagy Róbert (35 kg), Tösmagi Attila (35 kg), Pühra Zoltán (38 kg), Molnár Botond (38 kg), Kekenj Norbert (42 kg), Varga Raul (42 kg), és Kreisz Ádám (42 kg).

1. helyezett
Szenttamási Tamás

Szenttamási Tamás fantasztikus birkózással a dobogó legfelső fokáig menetelt. Öt mérkőzése volt, amit nagyon-nagy küzdelemben és látványos birkózással nyert meg.

A létszámon túl a versenyrendezés is nagyon magas színvonalú volt. Több korosztályos Világ- és Európa-bajnok is indult a versenyen, úgyhogy elég erős volt a mezőny. A szakosztályunk diák korcsoportú versenyzőinek még szokni kell ezt a légkört, egyedül Pühra Zoltán szeretnénk kiemelni a mezőnyből,aki két győzelemmel és két vereséggel fejezte be a verseny. Olyan birkózást mutatott be, amit még soha nem láttunk tőle. Végül az 5. helyen végzett, ami nagyon nagy teljesítmény a részéről. A másik meglepetés emberünk, Szilágyi Erik volt, aki nála 5-6 évvel idősebb versenyzőkkel birkózott, és szintén az 5. helyen végzett.