Megszületett az ESMTK első Magyar Bajnoka

Szigetváron került megrendezésre a diák I. korcsoport szabadfogású magyar bajnoksága. Óriási izgalommal vártuk a versenyt, hiszen a szabadfogás nem az erősségünk, mivel a kötöttfogást gyakoroljuk többet.

Mind az edzők mind a gyerekek nagyon izgultunk és vártuk, hogy végre szőnyegre léphessenek. A versenyzőink magabiztosan, tiszta fejjel birkóztak. Az első napot veretlenül zártuk, sőt Losonczi Ottó 46 kg-ban már az elődöntőben volt, így a másnapnak bizakodva indultunk neki, hiszen egy dobogós III. helyezettünk már biztosan volt. A vasárnapi összecsapáson 61 kg-ban Balogh Sándor és 72 kg-ban Bakos Attila kitűnő birkózással a döntőig jutottak. A döntőbe jutásért birkózott Losonczi Ottó is, aki az elődöntőben vereséget szenvedett így az előző napon megszerzett bronzérem lett az övé.

A döntőben az 1995-ben született Balogh Sándor fantasztikus teljesítményt nyújtott, hiszen nem kisebb ellenfele volt, mint a tavalyi magyar bajnok. Birkózónk az első menetet sajnos elvesztette. A szünetben új stratégiát beszéltünk meg és ezzel indítottuk el a második menetre. Sanyi betartotta minden utasításunkat és megnyerte a második menetet. A gigászinak tűnő döntőnek még mindig nem volt vége, hiszen hátra volt a harmadik menet. Az utolsó menetben volt egy kis pofozkodás, amely következtében a tavalyi magyar bajnok elvesztette a fejét és lerohanta birkózónkat, aki állta a sarat és magabiztosan nyerte meg a harmadik menetet. Ezzel megszületett 61 kg-ban az első magyar bajnokunk.

Bizakodva vártuk a 72 kg döntőjét, ahol Bakos Attila képviselte szakosztályunkat. Sajnos Attila kikapott. Kétszer technikai hibát vétett, kilépett a zónából és mind a két menetet egy ponttal elveszítette. Ez óriási hiba volt, hiszen minden lehetősége meg lett volna a magyar bajnoki cím elérésére. Összegezve, egy első, egy második és egy harmadik helyezettünk lett, ami csapatversenyben a negyedik helyre volt elég.

Nagyon boldogok voltunk, de a lehetőségeket látva mégis kicsit bosszankodtunk, mert elérhető közelségbe került, hogy a csapatversenyben is megnyerjük a magyar bajnokságot. Ez az eredmény a kötöttfogású magyar bajnokságra egy kis magabiztosságot ad, s reméljük, hogy hasonló sikerekről tájékoztathatjuk a tisztelt olvasókat.

Megjelent: 6123 alkalommal