×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 87

Diákolimpia 2011.04.29-30.

A Kruj Iván Sportcsarnokban került megrendezésre a 2011. évi szabadfogású fiú II. korcsoport és lány II-III. és III-IV. korcsoportú birkózó diákolimpia 2011.április 29-30-án. Az ünnepi hangulatot emelte, hogy az ESMTK Birkózó Szakosztály immáron 5 éves. Ennek megfelelően kitettünk magunkért a verseny rendezésben. Volt olimpiai láng, melyet Losonczi Dávid gyújtott meg az 1972-es Müncheni Olimpia fáklyájával. Az ereklyét Dr. Schmitt Pál államfő ajándkozott szakosztályunknak, ő pedig Polyák Imrétől kapta.

A versenyen 39 szakosztály 247 fiú és 110 lány indulója vett részt. Az előző napi csarnokavató után a verseny is remekül sikerült. Az 5 éves évfordulónknak megfelelően  5 diákolimpiai aranyérmet szereztünk, ami az eddigi pályafutásunk alatt a legjobb teljesítményünk. Bajnokaink lettek:

Lnyok_2011.03_24_048

Második helyezést ért el: Bak Gergő és Kreisz Ádám.

Birkzs_1175 Birkzs_1305

A döntők súlycsoportonként külön-külön zajlottak. Zenévek egybekötött bevonulás volt, az ifjú birkózókat csinos, görög ruhába öltözött hostess lányok a Queen- We're the champions című számára kísérték az eredményhirdetéshez. A győztesek diákolimpiai bajnokhoz méltóan babérkoszorút, érmet és kupát kaptak.