Kezdőlap Hírek Értékelések, beszámolók Negyevenen vettünk részt a területi diákolimpiai bajnokságon
2017.december11.hétfő

Negyevenen vettünk részt a területi diákolimpiai bajnokságon

2017.09.18. - Budapesten, de több, mint valószínű, hogy az egész országban nem volt még egy olyan egyesület, aki 40 versenyzőt indított volna szeptember 16-án, a szabadfogású területi diákolimpiai bajnokságon. Szakosztályunk végül 11 arany-, 6 ezüst- és 6 bronzérmet nyert, valamint 8 darab negyedik és ötödik helyezést is szerzett.

 

 

A budapest Körcsarnokban, négy szőnyegen, három korosztály versenyzői mérhették össze tudásukat a területi diákolimpiai bajnokság keretein belül.

 

Szakosztályunk tehetséges fiataljai jó teljesítményt mutattak a szőnyegen, így a tovább jutottak közül mindannyian bizakodva várhatják az adott korosztály diákolimpiai bajnokságának döntőjét.

 

A II. korcsoportnak, azaz a diák II-es korosztálynak szeptember 23-án, Hajdúszoboszlóban kerül megrendezésre az év egyik legkiemelkedőbb versenye. Szakosztályunk, erre a megmérettetésre 13 birkózóval kvalifikálta magát, ami önmagában már nem kis teljesítmény.

 

Aranyérmeseink: Fige Levente (diák II, 29 kg), Olasz Bende (diák II, 32 kg), Felkai Bendegúz (diák II, 38 kg), Kosovics Márton (diák II, 50 kg), Nagy Gergely (diák Ii, 63 kg), Takács Zsolt (diák I, 42 kg), Németh Milán (serdülő, 54 kg), Tösmagi Attila (serdülő, 58 kg), Horváth Gyula (serdülő, 69 kg), Birtalan Bendegúz (serdülő, 76 kg), Mohl Richárd (serdülő, 85 kg).

 

Ezüstérmeseink: Zhytovoz Petro (diák II, 29 kg), Kovács Barnabás (diák II, 38 kg), Barta Dominik (diák II, 54 kg), Kis Mátyás (diák II, 69 kg), Fábián Barna (diák II, 69 kg), Mányik Dávid (diák I, 42 kg).

 

Bronzérmeseink: Farkas Zsombor (diák II, 29 kg), László Mózes (diák II, 32 kg), Szalai Balázs (diák II, 35 kg), Kovács Olivér (diák I, 46 kg), Nagy Márton (diák I, 54 kg), Mészáros Róbert (serdülő, 63 kg).

 

Negyedik és ötödik helyezettjeink: Jász Bálint (diák II, 29 kg), Vincze Benedek (diák II, 32 kg), Kornfeld Patrik (diák II, 46 kg), Kovács Martin (diák II, 38 kg), Simon Bence (diák I, 38 kg), Kosovics Ádám (diák I, 50 kg), Kovács Bence (diák I, 54 kg), Kekenj Norbert (serdülő, 76 kg).

 

Kiesett versenyzőink: Weich Marcell (diák II, 32 kg), Kádár Zsombor (diák II, 42 kg), Máltsik Zsombor (diák II, 63 kg), Szalai Márk (diák I, 46 kg), Bucioaca André (diák I, 50 kg), Rézműves Patrik (serdülő, 54 kg), Ecseki József (serdülő, 69 kg), Kádár Balázs (serdülő, 76 kg), Kozma Bálint (serdülő, 54 kg).

 

TOVÁBBI KÉPEK A VERSENYRŐL

ESMTK Hírlevél