Serdülő országos bajnokság és horvát nemzetközi verseny!

2017.05.08. - Kaposváron serdülő országos bajnokságot, míg a horvát Ludbergben meghívásos nemzetközi versenyt rendeztek az elmúlt hétvégén. A két viadalon szakosztályunkból nyolc birkózó képviselte színeinket. A mérleg: 4 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzérem.

Bár kétszáz birkózó szerzett indulási jogot a serdülő területi kötöttfogású bajnokságokról, végül valamivel több, mint százötvenen álltak rajthoz a kaposvári bajnokságon. Az 52 résztvevő egyesület között természetesen legjobb versenyzőivel szakosztályunk is jelen volt.

A mieink közül ketten is országos bajnoki címet ünnepelhettek. Az 54 kilóban Tösmagi Attila hihetetlen izgalmak közepette nyerte meg a súlycsoport fináléját tatabányai riválisával szemben, a mérkőzésen több, mint harminc akció pont született.

Attila remek aranyérmén kívül a 76 kilogrammos Birtalan Bendegúz is bizonyította, hogy van keresni valója a rohamosan közeledő korosztályos Európa-bajnokságon. Súlycsoportjában ezúttal is mindenkit sikerült legyőznie Bendének, így megérdemelten állhatott a dobogó legfelső fokára Kaposváron.

Szintén döntőbe jutott a bajnokság selejtezőin nyújtott teljesítménye alapján a 38 kilogrammos Takács Zsolt is, a döntőben azonban nem bírt a nála idősebb és rutinosabb esztergomi riválisával, így kénytelen volt beérni az ezüstéremmel. A bronzszínű érmekből is jutott kettő szakosztályunknak. Németh Milánt az 54 kilóban csak csapattársa, Tösmagi Attila tudta megállítani, ám mivel ők az első mérkőzésen már egymással kezdtek, így Németh csak a vigaszágon bizonyíthatott újra. Ott azonban három meggyőző nyertes mérkőzés után a dobogó harmadik fokára állhatott, akárcsak a 76 kilóban Kekenj Norbert, akit szintén csak klubtársa, Birtalan Bendegúz tudta megverni a viadal során.

Szakosztályunk a csapatpontversenyben egyetlen egy ponttal maradt csak le az első helyezésről, amit végül így a Diósgyőri BC vitt el, míg harmadik lett az Esztergomi BSE.

Aranyérmeseink: Tösmagi Attila (54 kg), Birtalan Bendegúz (76 kg).

Ezüstérmesünk: Takács Zsolt (38 kg).

Bronzérmeseink: Németh Milán (54 kg), Kekenj Norbert (76 kg).

Ötödik helyezettünk: Molnár Botond (58 kg).

A hazai bajnokságon kívül szakosztályunk Horvátországban is jeleskedett, köszönhetően két kiváló leány birkózónknak, László Nikolettnek és Matyi Viviennek. A 12 ország, több, mint 500 birkózóját felvonultató ludbergi versenyen mindkét birkózónk aranyérmet szerzett, tehát szakosztályunk 100%-osan zárt a rangos eseményen. Fiatal birkózópalántáink nem akármilyen megmérettetésen vehettek részt, a horvátországi verseny ugyanis hat szőnyegen zajlott, ami természetesen a brutális indulói létszámot tekintve elengedhetetlen volt.

Aranyérmeseink: László Nikolett (33 kg), Matyi Vivien (40 kg).