Hat versenyen vettünk részt az elmúlt hétvégén

2017.04.10. - Öt hazai válogató verseny mellett egy bulgáriai nemzetközi versenyen is szőnyegre lépett ESMTK-s birkózó. A budapesti Körcsarnokban a serdülők az Európa-bajnokságon való részvételért küzdöttek mindhárom szakágban, míg a kadet és junior birkózók szintén a címeres mezért szálltak harcba. Felnőtt versenyzőink a válogatott színeiben Ruszéban igyekeztek dobogóra állni. A hétvége mérlege: 7 arany-, 5 ezüst- és 8 bronzérem!

Két nap leforgása alatt öt versenyt rendezett a Magyar Birkózó Szövetség a magyar birkózás bázisán, a budapesti Körcsarnokban, ahol szombaton és vasárnap közel négyszáz birkózó, négy szőnyegen mutathatta meg tudását. Szakosztályunk természetsen mind az öt versneyen képviseltette magát, méghozzá igencsak szép teljesítménnyel, hiszen hét birkózónk is a dobogó tetejére állhatott az ünnepélyes eredményhirdetések során.

Az aranyérmek száma már csak azért is különösen fontos volt ezen a hétvégén, mivel a május közepén esedékes serdülő Európa-bajnokságra a serdülő válogatók első helyezettjei automatikusan indulási jogot szereztek a belgrádi világversenyre. Mivel a fiatalok kontinensbajnokságán egy nemzet akár két birkózót is indíthat egy kategóriában, így a hazai válogatók súlycsoportjainak második helyezettjei is indulhatnak az Eb-n, igaz, csak önköltségen.

Szakosztályunk tehát Matyi Vivien, Tösmagi Attila, Birtalan Bendegúz és Takács Zsolt révén szinte már biztosan ott lesz az első alkalommal megrendezésre kerülő Európa-bajnokságon, de indulási jogot szerzett ezüstérmével Mányik Dávid is, miután csak csapattársa, Takács végzett előrébb nála súlycsoportjában. Az arany- és ezüstérmek mellett bronzérem is jutott erzsébeti birkózónak, öten a dobogó harmadik fokára állhattak fel az elmúlt hétvégén.

Serdülő kötöttfogású Eb-válogató:

Aranyérmeseink: Tösmagi Attila (53 kg), Birtalan Bendegúz (73 kg).

Bronzérmeseink: Mányik Dávid (38 kg), Takács Zsolt (38 kg), Németh Milán (53 kg), Mohl Richárd (85 kg).

Kiesett versenyzőnk: Kekenj Norbert (73 kg).

Serdülő szabadfogású Eb-válogató:

Aranyérmesünk: Takács Zsolt (38 kg).

Ezüstérmesünk: Mányik Dávid (38 kg).

Kiesett versenyzőnk: Révműves Milán (53 kg).

Serdülő leány Eb-válogató:

Aranyérmesünk: Matyi Vivien (40 kg).

Bronzérmesünk: Kellner Laura (57 kg).

A serdölő Eb-válogatóján kívül szombaton a kadetok szabadfogásban, míg vasárnap a juniorok ugyancsak szabadfogásban csaptak össze. A fiatalabbaknál Losonczi Dávid hozta a tőle elvárt birkózást, bár álla felszakadt a küzdelmek során, ez azonban egy percig sem hátráltatta az aranyérem megszerzésében. Dávid már második alkalommal szerez aranyérmet a korosztály idei válogatóit tekintve, tehát nagyon jó eséllyel pályázik a magyar címeres mezre.

Egy kategóriával lejjebb, Horváth Zsolt korábban már válogatottja volt ennek a súlycsoportnak, idén sincs más célja, mint a világversenyeken való részvétel, ám ezúttal legyőzőre talált a Körcsarnokban megrendezett válogatón. Zsoltit a fináléban csepeli riválisa győzte le, így kénytelen volt beérni az ezüstéremmel. Ezen a versenyen Szilágyi Erik nyakába is akasztottak érmet, ifjú tehetségünk a 100 kilogrammosok között harmadik helyezéssel zárt.

Másnap a juniorok ebben az évben először hasonló körülmények között mérhették össze tudásukat. Szakosztályunkból ketten is aranyéremmel térhettek haza. A 84 kilogrammosoknál újdonsült U23-as Eb-ezüstérmesünk, Tóth Bendegúz hozta a kötelezőt, könnyedén győzött ellenfeleivel szemben, első helyezett lett, míg kellemes meglepetést okozott a nehézsúlyúaknál Atkári Tamás, aki szintén nem talált legyőzőre vasárnap. Tomi a fináléban tatabányai ellenfele ellen fordítani tudott, sőt, végül technikai tussal nyerte meg a legfényesebb érmet a válogató versenyen.

A juniorok viadalán döntőt birkózhatott még Asharin Roman és Mester Milán is, előbbit azonban a junior Eb-bronzérmes Vida, utóbbit a kadet Eb-harmadik Szél múlta felül az aranyéremért folytatott párharcban, ezzel ezüstérmesek lettek, akárcsak Orosz Tibor, aki körmérkőzések után végzett a második helyen. A dobogó legkisebb fokára Magnucz Richárd állhatott fel vasárnap.

Kadet szabadfogású válogató:

Aranyérmesünk: Losonczi Dávid (85 kg)

Ezüstérmesünk: Horváth Zsolt (76 kg)

Bronzérmesünk: Szilágyi Erik (100 kg)

Junior szabadfogású válogató:

Aranyérmeseink: Tóth Bendegúz (84 kg), Atkári Tamás (120 kg).

Ezüstérmeseink: Asharin Roman (66 kg), Mester Milán (74 kg), Orosz Tibor (96 kg).

Bronzérmesünk: Magnucz Richárd (55 kg).

A hazai versenyek mellett külföldön is érdekeltek voltunk, hiszen két felnőtt válogatott birkózónk is a bulgáriai Ruszéban versenyzett. A számos országot felvonultató Dan Kolov nemzetközi viadalon a női 60 kilogrammosok között Sleisz Gabriella jeleskedett, szép győzelmeket követően csak a többszörös svéd Európa-bajnok tudta őt megverni, végül harmadik lett.

Sajnos nem sikerült jól a verseny a szabadfogású 86 kilogrammos Nagy Mihálynak, U23-as Eb-brozérmesünk ezúttal nem tudott a legjobb ötbe kerülni Bulgáriában.