Karcagi diákolimpia, cseh és hazai nemzetközi versenyek!

2017.03.27. - Minden bizonnyal azok a versenyzők, edzők, akik szakosztályunk színeit képviselik, már hozzászoktak ahhoz, hogy az év legtöbb hétvégéjén nem csak egy, hanem akár három, vagy még több versenyen is szőnyegre lép erzsébeti birkózó. Így volt ez most is, hiszen a karcagi diákolimpia mellett Csehországban, valamint a szombathelyi Magyar Nagydíjon is szurkolhattunk ESMTK-s birkózónak. A hétvége mérlege: 7 arany-, 2 ezüst- és 5 bronzérem!

Szombaton Karcag Városi Sportcsarnoka adott otthont a II. korcsoportos kötöttfogású diákolimpia országos döntőjének. Szakosztályunk a területi diákolimpiai bajnokságok során tizennégy versenyzővel is kvalifikálta magát a viadalra, hiszen a Magyar Birkózó Szövetség új szabálya szerint ezekről a viadalokról lehet indulási jogot szerezni a döntőre.

A tizennégy erzsébti fiatal közül kilencen is éremért birkózhattak a hagyományo Kurucz-testvérek emlékversenyen. A legeredményesebb végül Fige Levente, Felkai Bendegúz és Nagy Gergely lett, hiszen mindhárman döntőbe jutottak, sőt, ott újabb győzelemmel a diákolimpiai bajnoki címet is megszerezték. Nagyon ügyes birkózással szintén a fináléba jutott Zhytovoz Petro is, ám őt épp a korábban említett csapattárs, Fige legyőzte ezúttal, így második lett a bajnokságon.

Az arany- és ezüstéremek mellett bronzból is jutott bőven birkózóinknak. Harmadik lett ugyanis súlycsoportjában Jász Bálint, Kosovics Márton, Budai András és Barta Dominik is, valamint egyetlen vereséggel csúszott csak le a dobogóról Farkas Zsombor, aki így ötödikként zárta a viadalt.

Szakosztályunk birkózói a szabályok értelmében ezen a diákolimpián is iskoláik színeiben versenyeztek. A rendező Karcagi SE Birkózó Szakosztálya azonban még is csapatversenyt hirdetett ki, amit a szép eredményeknek köszönhetően természetesen az ESMTK nyert meg, megelőzve a második helyezett Ferencvárost, valamint a holtversenyben harmadik Dorogi NC-t és a Diósgyőri BC-t.

Aranyérmeseink: Fige Levente (29 kg), Felkai Bendegúz (38 kg), Nagy Gergely (63 kg).

Ezüstérmesünk: Zhytovoz Petro (29 kg).

Bronzérmeseink: Jász Bálint (26 kg), Kosovics Márton (46 kg), Budai András (46 kg), Barta Dominik (50 kg).

Ötödik helyezettünk: Farkas Zsombor (29 kg).

Kiesett versenyzőink: Olasz Bende (32 kg), Weich Marcell (32 kg), Kovács Barna (35 kg), Szalai Balázs (35 kg), Vincze Benedek (42 kg).

A remekül sikerült diákolimpia mellett szakosztályunk Csehországban, a Hodoninban megrendezett nemzetközi versenyen is képviseltette magát. A Grand Prix Hodonin elnevezésű viadalon 42 szakosztályból, 270 birkózó próbált szerencsét, köztük tizenegy erzsébeti birkózópalánta is. A gyerekek fejlődése szempontjából is nagyon hasznos versenyen a győztesek között négy magyar, tehát erzsébeti sportolót is olvashattunk az eredménylistát böngészve, hiszen nem talál legyőzőre súlycsoportjában Antaly Sándor, Kertész Dominik, László Mózes és Takács Zsolt sem. Mindössze egyetlen vereségbe “szaladt bele” Segyó Marcell is, aki ezzel ezüstérmes lett kategóriájában, míg bronzérmet vehetett át az ünnepélyes eredményhirdetés során Kosovics Ádám, így az ESMTK hat éremmel zárta a számos országot felvonultató eseményt.

Aranyérmeseink: Antaly Sándor (35 kg), Kertész Dominik (43 kg), László Mózes (31 kg), Takács Zsolt (39 kg).

Ezüstérmesünk: Segyó Marcell (35 kg).

Bronzérmesünk: Kosovics Ádám (47 kg).

Kiesett versenyzőink: Kerecsanin Mátyás (28 kg), Perényi Barnabás (31 kg), Szabó Borisz (35 kg), Kovács Olivér (43 kg), Mányik Dávid (39 kg).

Bizonyára kevés olyan ember van, aki szereti a birkózást és ne tudna róla, hogy Magyarország rendezheti meg 2017-ben az U23-as Európa-bajnokságot Szombathelyen. Az utánpótlás kontinensbajnokságon természetesen szakosztályunk válogatott birkózói is érdekeltek lesznek. Az év egyik legfontosabb versenye előtt immáron sokadik alkalommal került lebonyolításra a Vas megyei városban a felnőtt kötöttfogású Magyar Nagydíj, Polyák Imre-emlékverseny.

Szakosztályunk ezúttal egy versenyző révén volt érdekelt a 19 országot felvonultató rangos versenyen. A 80 kilogrammosok között Scheicher Tamás lépett szőnyegre, pechére azonban épp honfitársával, a többszörös magyar bajnok, korábbi Grand Prix-győztes Szabó Martinnal került össze az első körben. A mérkőzésen Tomi igyekezett a legjobbját nyújtani, a nála rutinosabb Szabó azonban pontozással megverte őt a nyolcaddöntőben. A folytatásban Martin nagy csatában volt a tavalyi év Európa-bajnok grúz birkózójával, 2-2-re viszont kikapott, így Tamás versenye véget ért Szombathelyen.

Megjelent: 531 alkalommal