Megkezdődött a márciusi nagyüzem!

2017.03.06. - Március első hétvégéjén hazai pályán rendeztünk felnőtt kötöttfogású országos bajnokságot, valamint diákolimpia országos döntőn vettünk részt Soltvadkerten, felnőtt szabadfogású és női nemzetközi versenyen voltak válogatottjaink Kijevben és a kiskunhalasi válogatókon is képviseltettük szakosztályunk színeit. A hétvége mérlege: 7 arany-, 5 ezüst- és 4 bronzérem!

Összefoglaló videók a felnőtt kötöttfogású bajnokságról:
VIDEÓ 1
VIDEÓ 2

Újabb forgalmas hétvégét tudhatnak maguk mögött birkózóink, hiszen a március első hétvégéjén rögtön négy városban rendeztek olyan versenyt, ahol pesterzsébeti érdekeltség is volt.

Az első és talán a legfontosabb a szombati felnőtt kötöttfogású országos bajnokság volt, amit hosszú évek után ismét szakosztályunk rendezett meg a Kruj Iván Sportcsarnokban három szőnyegén. A korosztály legrangosabb hazai versenyén közel száz versenyző képviseltette magát, szakosztályunk nyolc birkózóval állt rajthoz.

A mieink közül a verseny talán egyik legnagyobb meglepetését Nagy Péter érte el, miután a 80 kilogrammosok elődöntőjében harcias, kitartó birkózással szoros csatában legyőzte a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes, szintén egyetemi-világbajnok Szabó Lászlót. Peti végül a súlycsoport aranyérmét is megnyerte, a döntőben akárcsak a pár héttel ezelőtti U23-as bajnokságon, ismét csapattársát, jó barátját, Scheicher Tamást verte meg, aki értelemszerűen így ezüstérmes lett szombaton.

A dobogó harmadik fokáért is küzdhetett erzsébeti birkózó. A 66 kilóban Losonczi Ottó szintén nagyot küzdött riválisával, Krasznai Mátéval, végül azonban pontozással kikapott, nem jutott a döntőbe, majd a bronzéremért is megkellett igencsak küzdenie, 0-7-ről tudott fordítani és diadalmaskodni. Majoros Árminnak sem sikerült a fináléba kerülés, miután Lám Bálint 3-0-ra megverte őt az elődöntőben, Mózi aztán Ottóhoz hasonlóan harmadikként zárt, ám a 80 kilogrammos Madarasi Gábor a Nagy Pétertől elszenvedett vereséget köveőten a bronzmeccsen is alul maradt, tehát ötödik lett.

Szakosztályunk a négy éremnek és az ötödik helyezésnek köszönhetően a csapatpontversenyben is dobogóra került, a Budapesti Honvéd SE és a Ceglédi VSE mögött a legkisebb fok jutott ezúttal a mieinknek.

Aranyérmesünk: Nagy Péter (80 kg).

Ezüstérmesünk: Schleicher Tamás (80 kg).

Bronzérmeseink: Losonczi Ottó (66 kg), Majoros Ármin Mózes (130 kg).

Ötödik helyezettünk: Madarasi Gábor (80 kg).

Kiesett versenyzőink: Juhász Bence (59 kg), Lagzi Kovács Bendegúz (75 kg), Mertse Ádám (98 kg).

A felnőtt bajnokság mellett diák és serdülő birkózóink is bizonyíthattak, méghozzá Soltvadkerten, a pénteki harmadik és a szombati negyedik korcsoportos kötöttfogású diákolimpia döntőn. A területi Budapest bajnokságról a két korosztályt tekintve összesen tizenkét versenyzőnk kvalifikálta magát a döntőre, és érdekesség, hogy közülük a fele a fináléba is bejutott Soltvadkerten. Aranyérmes végül pénteken Takács Zsolt és Nagy Márton lett, míg szombaton Németh Milán állhatott a legmagasabb fokára a dobogónak.

A bajnoki címek mellett a többiek is igyekeztek iskolájuk színeiben legjobb tudásuk szerint birkózni a diákolimpián, ez végül további három ezüst- és két bronzéremre, valamint két ötödik helyezésre volt most elég.

Aranyérmeseink: Takács Zsolt (38 kg, III. kcs.), Németh Milán (50 kg, IV. kcs.), Nagy Márton (54 kg, III. kcs.).

Ezüstérmeseink: Tösmagi Attila (54 kg, IV. kcs.), Birtalan Bendegúz (76 kg, IV. kcs.), Mohl Richárd (100 kg, IV. kcs.)

Bronzérmeseink: Kovács Olivér (42 kg, III. kcs.), Ónodi Sándor (69 kg, III. kcs.).

Ötödik helyezettjeink: Mányik Dávid (38 kg, III. kcs.), Kosovics Ádám (46 kg, III. kcs.).

Kiesett versenyzőnk: Kovács Bence (50 kg, III. kcs.), Kekenj Norbert (69 kg, IV. kcs.).

Mint azt már megszokhattuk, birkózóink nem csak a hazai versenyeken érdekeltek. Felnőtt szabadfogású és női birkózóink a magyar válogatott színeiben ezúttal is Kijevben mutathatták meg tudásukat, ahol immáron huszengyedik alkalommal rendezték meg Ukrajna legerősebb versenyét, az úgynevezett “kiemelkedő ukrán edzők és versenyzők” emlékversenyét.

Erzsébetről női birkózásban Sleisz Gabriella utazott ki a versenyre, szabadfogásban pedig Nagy Mihály és Tóth Bendegúz próbált szerencsét a nemzetközi viadalon. Gabi három összecsapást követően egy győzelemmel és két vereséggel ötödik lett a 60 kilogrammosok mezőnyében, míg a férfi 86 kilóban Tóth Bendegúz értékes hetedik helyezést szerzett, Nagy Mihály pedig ezúttal pontszerző helyezés nélkül búcsúzott a versenytől.

Vasárnap sem maradtak mérkőzések nélkül versenyzőink. Kiskunhalason került ugyanis megrendezésre az év első kadet szabadfogású és junior női válogató versenye. A mieink közül négyen vettek részt a viadalon, közülük hárman aranyéremmel térhettek haza. A kadet fiúknál mindhárom birkózónk azt nyújtotta, amit tőlük elvárunk. Horváth Zsolt az utánpótlás csapatbajnokságon elkövetett butaságából tanulva vett részt a válogatón és az elmúlt évhez hasonlóan sikerült ismét minden ellenfelét magamögé utasítania, így ismét jó úton jár a válogatott címeres mez megszerzése felé. Szintén remekelt a 85 kilogrammosok között Losonczi Dávid, meggyőző birkózást bemutatva bizonyult a súlycsoport legjobbjának, akárcsak egy kategóriával feljebb Szilágyi Erik.

A hölgyek versenyén meglehetősen kevesen vettek részt, nyolc súlycsoportban mindössze tizenhét indulót számláltak. Szakosztályunkból Elekes Emese révén voltunk érdekeltek, aki a 72 kilogrammosok között próbált szerencsét, végül azonban ezüstérmes lett. Emese az újpestiek kadet Eb-bronzérmes versenyzőjétől, Nagy Bernadettől szenvedett vereséget Kiskunhalason.

Aranyérmeseink: Horváth Zsolt (76 kg), Losonczi Dávid (85 kg), Szilágyi Erik (100 kg).

Ezüstérmesünk: Elekes Emese (72 kg).