Hat diákolimpiai bajnoki címet szereztünk

2022.11.07. – Két diákolimpiai bajnoki döntővel indult a november, amelyeken természetesen szakosztályunk is komoly erőkkel képviseltette magát. A hétvége mérlege: 6 arany-, 2 ezüst- és 4 bronzérem!

November 4-én, pénteken Zalaegerszegen sorakoztak fel a diák II-es szabadfogású diákolimpiai bajnoki döntőre feljut versenyzők. Szakosztályunk tizenöt birkózópalántával volt érdekelt az országos finálén, ahova az októberi területi bajnokságról szereztek indulási jogot.

Fiataljaink közül szinte mindenki éremért birkózhatott, végül nyolcan állhattak fel a diákolimpiai dobogóra. Érmes versenyzőink közül a 46 kilóban Gerhauser Vilmos, az 50 kilóban Ispán Nimród, a 63 kilóban Rékasi Márkó, a + 69 kilóban pedig Balog Hunor nem talált legyőzőre, diákolimpiai bajnoki címet szerzett.

+ 69 kg: 1. Balog Hunor
Kiesett: Zöldesi Zoltán (32 kg), Gaál Martin (54 kg).

314448528 487344176506618 3869221394837641696 nMásnap a Kruj Iván Sportcsarnok adott otthont az eggyel idősebb, diák I-es korosztály szabadfogású diákolimpiai bajnoki döntőjének.Egyesületünk betegségek miatt ezúttal csak öt versenyzővel volt érdekelt a viadalon, közülük azonban a 32 kilós Kurdi Dániel és a 63 kilós Antaly Sándor is diákolimpiai bajnok lett.Az aranyérmek mellett további két ezüstöt is termeltek növendékeink, így igencsak eredményesen zárták a hétvégét.