Losonczi Dávid ismét aranyérmes

2022.07.11. – Szakosztályunk egyik legeredményesebb birkózója, Losonczi Dávid újabb nemzetközi versenyt nyert, ezúttal Spanyolországban nem talált legyőzőre.

Losonczi Dávid újfent eredeti súlycsoportjában, a 87 kilóban szállt harcba a Spanyol Nagydíjon. U23-as vb-ezüstérmesünk a magyar válogatott tatai edzőtáborából utazott Madridba, hogy egy újabb rangos megmérettetésen próbálja ki magát.

Dávid kategóriájában hat versenyzőt számláltak, tehát körmérkőzésekkel kezdődött a verseny számára. A csoportban két spanyol birkózót múlt felül technikai tussal, míg az elődöntőben 1-0-s vezetésnél visszalépett ellene osztrák ellenfele.

A fináléban egy észt versenyző és egy újabb technikai tusos győzelem következett. Büszkeségünk úgy nyerte meg a 2022. évi Spanyol Nagydíjat, hogy ellenfelei egyetlen pontot sem csináltak rajta.

Losonczi Dávid zsinórban harmadik aranyérmét szerezte nemzetközi porondon, hiszen korábban Sassariban és Rómában is a dobogó legfelső fokán zárt.Gratulálunk!

Megjelent: 176 alkalommal