Taroltunk a győri diák II-es magyaron

2022.02.28. – Kilenc érmet nyertek diák birkózóink a győri diák II-es szabadfogású országos bajnokságon múlt vasárnap. A hétvége mérlege: 3 arany-, 2 ezüst- és 4 bronzérem!

Remekül zárták a februárt szakosztályunk birkózópalántái. A hónap utolsó megmérettetése Győrszentivánon, a Molnár Vid Bertalan Művelődési Házban került lebonyolításra a Győri Atlétikai Club és a Magyar Birkózók Szövetsége által.

A korábbi területi bajnokságokról az országból szakosztályunk biztosította az egyik legtöbb versenyzőt az országos döntőre, ahol végül hárman is bajnoki címet ünnepelhettek.

A 46 kilogrammos Gerhasuer Bendegúz, az 54 kilogrammos Zoltai Alex, valamint a + 69 kilogrammos Balog Hunor nagyszerűen küzdött múlt vasárnap, ennek eredményeképpen egyikük sem talált legyőzőre súlycsoportjában.

Az aranyérmek mellett fiataljaink további két ezüstöt és négy bronzot is nyertek Győrszentivánon, így a csapatpontversenyben 42 ponttal toronymagasan az élen végeztek.