1 hétvégén 4 hazai verseny

2022.02.14. – Négy hazai megmérettetésen voltak érdekeltek az ESMTK birkózói február közepén. A felnőttek első válogatóversenye mellett grundbirkózó diákolimpián és két meghívásos versenyen jeleskedtek birkózóink.

 

Az eredeti tervek szerint már január 30-án összecsaptak volna a Kruj Iván Sportcsarnokban az ország legjobb felnőtt birkózói, ez azonban a nemzetközi versenynaptárt figyelembe véve elcsúszott február 12-ig.

A szombati versenynapon végül a kötött- és szabadfogású férfiak léptek szőnyegre nálunk, akiknek a tét nem volt más, mint a válogatott címeres mez megszerzése, ami a budapesti Európa-bajnokság miatt különösen fontos idén.

Szakosztályunk sajnos a sérülések és betegségek miatt végül „csak” hét versenyzővel tudott rajthoz állni, akik közül hatan dobogóra is állhattak az eredményhirdetés során.

Egyetlen aranyérmünket a junior Európa-bajnoki ezüstérmes Tösmagi Attila érdemelte ki, aki a kötöttfogású 72 kilogrammosok között látványos akciókat bemutatva, lendületes, agresszív birkózással utasított mindenkit maga mögé. Külön kiemelendő, hogy Tösi még mindig csak juniorkorú birkózó, de már most bontogatja szárnyait a felnőtt mezőnyben.

Szintén könnyen aranyérmes lehetett volna a szabadfogású 65 kilogrammos Gamzatgadzsi Halidov is, azonban az utolsó előtti mérkőzésén kisebb sérülést szedett össze, így az utolsó körben elővigyázatosságból nem állt ki német ellenfelével szemben, ezüstérmet vehetett át.

Ugyancsak második lett a kötöttfogású 67 kilóban Takács Zsolt, valamint a 130 kilóban Bazsó Adolf is, pedig mindketten igencsak fiataloknak számítanak a felnőttek között.Szakosztályunk a kötöttfogású csapatpontversenyben 20 egységet gyűjtött össze, ami a dobogó második fokához volt elég.

A felnőtt válogatón elért eredményeink:
Szf 65 kg: 2. Gamzatgadzsi Halidov
Szf 86 kg: 3. Mester Milán
Kf 67 kg: 2. Takács Zsolt
Kf 72 kg: 1. Tösmagi Attila
Kf 87 kg: 4. Kekenj Norbert
Kf 130 kg: 2. Bazsó Adolf
Kiesett: Molnár Tamás (82 kg).

Eközben néhány kilométerrel arrébb, a csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémián is rangsor megmérettetést rendeztek. A kétnapos grundbirkózó diákolimpiai országos döntőn sportosztályos diákjaink fantasztikus teljesítményt nyújtottak és mindkét fiú korosztályban bajnoki címet szereztek.A srácok maximálisan megérdemelték a győzelmet, hiszen az ország legjobb csapatainak egyike sem tudta őket megszorítani, legyőzni.

Fiú I-es korcsoport bajnokcsapatunk tagjai:
Tímár Patrik, Kerber Nimród, Mészáros György, Hluskó Ferenc, Varga Dániel, Kovács Bálint, Hinkel János, Kispál Albu Iván, Bogárdi Barnabás, Molnár Hunor.

Fiú II-es korcsoport bajnokcsapatunk tagjai:
Horváth Olivér, Ramyar Daryan, Horváth Lóránt, Koch Máté, Olasz Vencel, Váradi-Schüszler Alex, Botos Gergely, Gerhauser Bendegúz, Balog Hunor, Rékasi Márkó.

Szintén szombaton tartottak az angyalföldi Vasasban egy meghívásos nemzetközi versenyt, melyre természetesen szakosztályunkat is meginvitálta a rendező klub.

A mieink az U17-es kadet korosztályban összesen tizennégy birkózóval próbáltak szerencsét és mindannyian dobogós helyezést értek el súlycsoportjukban.

Az igencsak hasznos felkészülési versenyen több hazai együttes mellett osztrák, svájci, francia és német klubcsapat is képviseltette magát.

A kadet nemzetközi versenyen elért eredményeink:
Aranyérmeseink: Olasz Bende, Szalai Balázs, Kosovics Márton.
Ezüstérmeseink: Zsitovoz Petro, Jász Bálint, Bagoly Bálint, Budai András, Farkas Márk.
Bronzérmeseink: Farkas Zsombor, Kertész Dominik, Kovács Barnabás, Felkai Bendegúz, Máltsik Zsombor, Fábián Barna.

Másnap mi is rendeztünk egy nagyszabású meghívásos versenyt, amelyen a gyermek és diák korosztályok birkózói mérhették fel tudásukat, hogy hol tartanak jelenleg.

Szakosztályunk közel hatvan fővel szállt versenybe vasárnap, valamint a meghívok szakosztályokból közel kétszázan érkeztek még hozzájuk, így tehát egésznapos birkózódömpingre került sor a Kruj Iván Sportcsarnokban.

Tehetséges fiataljaink közül szinte a legtöbben éremmel büszkélkedhettek a gálát követően, azonban akinek most nem jött össze a győzelem, annak sincs oka szomorkodni, hiszen hamarosan újabb viadalok várnak csapatunkra.

Mérlegünkre tekintve bizakodók lehetünk: 16 arany-, 9 ezüst- és 13 bronzérem!

Gyermek II-es eredményeink:
Aranyérmeseink: Kispál-Albu Igor, Megyeri-Juhász Vince.
Bronzérmeseink: Nagy Benjámin, Szabó Gyula, Patócs Dániel, Csider Tamás, Marawai Ismael, Mihályfi Benedek, Csekő Auguszt.

Gyermek I-es eredményeink:
Aranyérmeseink: Kerber Nimród, Hluskó Ferenc, Mészáros György, Bagoly Benett, Kovács Bálint, Ramyar Daryan, Marawai Abdullah, Bogárdi Barnabás, Molnár Hunor, Kispál-Albu Iván.
Ezüstérmeseink: Szatmári Ádám, Sebestyén Dániel, Varga Dániel, Somogyi Alma.
Bronzérmeseink: Horváth Olivér, Hinkel János, Vadasi Zoltán.

Diák II-es eredményeink:
Aranyérmeseink: Koch Máté (32 kg), Olasz Vencel (35 kg), Erszény Csanád (38 kg), Botos Gergely (42 kg), Gerhauser Bendegúz (46 kg), Molnár Tamara (leány, 50 kg), Zoltai Alex (54 kg), Rékasi Márkó (69 kg), Balog Hunor (+ 69 kg).
Ezüstérmeseink:
Zöldesi Zoltán (29 kg), Hluskó István (38 kg), Gaál Martin (58 kg).
Bronzérmeseink:
Horváth Lóránt (32 kg), Bak Krisztián (46 kg).
Ötödik helyezettjeink:
Váradi-Schüszler Alex (35 kg), Soltész Attila (42 kg), Tóth Balázs (46 kg).
Kiesett versenyzőink: Kiss Bulcsú (42 kg), Nagy Roland (42 kg), Rácz Krisztián (42 kg), Ispán Nimród (50 kg), Hattinger Julianna (50 kg).

Diák I-es eredményeink:
Aranyérmeseink: Kurdi Dániel (29 kg), Zsitovoz Mára (leány, 38 kg), Kovács Petra (leány, 50 kg), Felkai Balázs (46 kg), Antaly Sándor (63 kg), Soltész Patrik (76 kg).
Ezüstérmeseink:
Sánta Levente (42 kg), Bagoly Boldizsár (46 kg).
Bronzérmesünk: Zalányi Botond (54 kg).
Ötödik helyezettjeink: 
Vinklárik Dominik (38 kg), Kovács György (63 kg).

TOVÁBBI KÉPEK HIVATALOS FACEBOOK OLDALUNKON

 

Megjelent: 352 alkalommal