Szőnyegen a legkisebbek és a veteránok is

2021.09.15. – Érdekes volt az elmúlt hétvége, hiszen szakosztályunk legfiatalabb és legidősebb birkózói is szőnyegre léptek. Az ifjak Abonyban egy gyermek gálán, míg a veteránok Rácalmáson, az országos bajnokságon képviselték az ESMTK színeit.

Szakosztályunk múlt szombaton Abonyban, a területi diákolimpián, valamint az azzal egy időben zajló Komáromi Gép Kupán, a meghívásos szabadfogású gyermek gálán is érdekelt volt.

Mint ahogy azt már hosszú évek óta megszokhattunk, a megmérettetésen ezúttal is Pesterzsébet képviseltette magát a legnagyobb létszámban. A birkózópalánták között 33-an próbálhatták ki magukat a szőnyegen, míg a diákoknál 28-an küzdöttek a diákolimpiai döntőbe való bejutásért. Gyermekeink közül mind a 33-an éremmel térhettek haza. Egészen pontosan 12 aranyat, 8 ezüstöt és 13 bronzot nyertek ifjú növendékeink a gála során.

50 kg: 3. Kovács Petra

Az eggyel idősebb korosztály sem vallott szégyent Abonyban, a legtöbben tovább jutottak az orosházi és hajdúszoboszlói országos diákolimpiai döntőbe. Diákjaink összesen 4 aranyat, 2 ezüstöt és 11 bronzot zsebeltek be a területi megmérettetésen.

58 kg: 1. Kovács György
Kiesett: Kiss Bulcsú (38 kg), Botos Gergely (42 kg), Zsiga Ádám (46 kg), Bak Krisztián (46 kg).

76 kg: 5. Balogh Bence
Kiesett: Vinklárik Dominik (38 kg), Zalányi Botond (50 kg).

A fiatalokkal egy időben, ám más helyszínen küzdöttek a veteránkorú birkózók is. Szakosztályunk Kertész László és Igor Karimov révén volt érdekelt a rácalmási országos bajnokságon, ami egyben a görögországi veterán-világbajnokságra való felkészülési versenynek is megfelelő volt.

Az erzsébeti „öregfiúk” közül Kertész mindkét fogásnemben aratott, kötött- és szabadfogásban is egyaránt a „D kategória” 100 kilogrammos aranyérmese lett, míg Karimov az „E kategória” 80 kilogrammos súlycsoportjában csak a veterán-világbajnok diósgyőri Lakatos Győzőtől szenvedett vereséget, így ezüstérmes lett kötöttfogásban.