Egy hétvége alatt négy megmérettetésen

2020.03.09. – Területi bajnokságokon és nemzetközi versenyeken jeleskedtek szakosztályunk birkózói március első hétvégéjén! A hétvége mérlege: 10 arany-, 9 ezüst- és 10 bronzérem!

Mióta szakosztályunk visszalépett a területi bajnokságok rendezésétől, szinte hagyománnyá vált, hogy a BVSC-birkózócsarnokában tartják az aktuális Budapest-bajnokságokat.Ezúttal a diák II-es korosztály szabad-, a diák I-es pedig kötöttfogásban küzdött a Budapest bajnoki címekért, valamint az országos döntőbe való bejutásért.Fiatalabbjaink 3 arany-, 4 ezüst- és 4 bronzérmet, míg idősebbjeink 6 arany-, 2 ezüst- és 3 bronzérmet zsebeltek be a vasárnapi területi bajnokságon.

88248422 626240581490623 8911285518260502528 n

Nicolae Grehov emlékére immáron nyolcadik alkalommal rendeztek birkózóversenyt Moldovában, Kisjenő városában, melyen idén tizenkét nemzet sportolói képviselték hazájuk színeit. A teljes moldovai mezőny mellett a mieinken kívül szerencsét próbáltak még a fehéroroszok, bolgárok, németek, litvánok, hollandok, lengyelek, románok, amerikaiak, svédek és az ukránok is.

A magyar csapatban két erzsébeti legény is helyet kapott, mindketten a 60 kilogrammosok között próbáltak szerencsét és végül mindketten a dobogó harmadik fokára állhattak fel.Takács Zsolt egy moldovait technikai tussal, egy svédet pedig 2-1-es pontozással győzött le, majd kikapott egy hollandtól, végül a bronzcsatában ismét egy moldovait múlt felül.Petenykó Viktor egy moldovainál és egy németnél bizonyult pontozással jobbnak, majd 4-2-re vezetett a lengyel ellen, amikor kétvállra fektették. Viktor a vigaszágon egy moldovait, a bronzcsatában pedig egy fehéroroszt legyőzve lett harmadik.

Kadet eredményeink:
60 kg: 3. Takács Zsolt
60 kg: 3. Petenykó Viktor

84227541 1695134003960211 9204958700308004864 n

Dorog helyett teremproblémák miatt végül Zsámbékon rendezték meg a IX. Fekete Gyémánt Kupát, melyen szakosztályunk is komoly erőkkel vett részt.

A mieinknek igencsak meggyűlt a bajuk a nemzetközi mezőnnyel, hiszen a legtöbben sajnos helyezetlenül zártak a viadalon. A 10 országot felvonultató versenyen végül négyen is az aranyéremért birkózhattak, azt azonban csak a kadet-világbajnok, junior Európa-bajnok Szőke Alexnek sikerült megszereznie, miután a döntőben lengyel ellenfelét is magabiztosan győzte le.

Második lett súlycsoportjában az 55 kilóbas Németh Milán, a 72 kilós Tösmagi Attila és a 87 kilós Losonczi Dávid is.A négy érem mellé egy ötödik helyezés is társult, aminek köszönhetően együttesünk a csapatpontverseny harmadik helyén zárt.