Birkózópalántáink 20 aranyat szereztek hétvégén

2020.02.10. – Február második hétvégéjén a Budapest-bajnokság mellett két meghívásos versenyen is képviseltette magát szakosztályunk, melyen összesen 41 érmet zsebelt be. A hétvége mérlege: 20 arany-, 9 ezüst- és 12 bronzérem!

Az új versenyszabályok értelmében 2020-tól már csak a diák I-es korosztályban rendeznek területi bajnokságokat országszerte, ám a Budapest-bajnoksággal párhuzamosan a fiatalabb, diák II-es korosztályban meghívásos versenyt rendezett a BVSC-Zugló Birkózó Szakosztálya. Versenyzőink egy tucatnyi érmet nyertek a Budapest-bajnokság keretein belül, ebből Bagoly Boldizsárnak, Olasz Bendének, Kovács Barnabásnak, Budai Andrásnak és Kis Mátyásnak köszönhetően öt aranyérem volt.

+ 85 kg: 1. Kis Mátyás
Kiesett: Weich Marcell, Segyó Marcell, Horváth Koppány, Kalina Balázs, Szabó Borisz.

febr asd DSC 0664

A BVSC-ben a meghívásos versenyen is sikerült érmeket nyerni birkózóinknak, szám szerint kilencet, ebből öt arany színű volt.

Kiesett: Horváth Botond.

A budapesti megmérettetésekkel párhuzamosan Abonyban is rajthoz állt szakosztályunk egy meghívásos versenyen, gálán, ahonnan húsz éremmel tért haza együttesünk. Külön büszkeséggel tölt el minket, hogy a megszerzett 20 éremnek a fele aranyérem volt.