Hat erzsébeti aranyérem a felnőtt válogatóról

2020.01.21. – Hivatalosan, a Magyar Birkózó Szövetség versenynaptára szerint is megkezdődött a 2020-as év. Január 18-án Pécsen csaptak össze a felnőtt korosztály birkózói. A hétvége mérlege: 6 arany- és 2 bronzérem!

Férfi kötött- és szabadfogásban, valamint női birkózásban is egyszerre, egy helyszínen rendezték meg az év első válogató versenyét, ami néhány súlycsoportban kvalifikációnak felelt meg a februári, római Európa-bajnokságra. Szakosztályunk ezúttal a férfiak között volt érdekelt, kötött- és szabadfogásban is egyaránt gyűjtött érmeket.

csapat teampeac202000118

A kötöttfogúaknál a Losonczi fivérek 77 és 87 kilóban diadalmaskodtak. Ottó és Dávid is magabiztos birkózást mutatott be Pécsett, mindketten megérdemelten állhattak fel a dobogó legfelső fokára. Ugyancsak ebben a szakágban a junior Eb-győztes Szőke Alex a 97 kilogrammosok között az Európa-bajnoki részvételért küzdött meg riválisaival, akik közül az Eb-bronzérmes, U23-as világ- és Európa-bajnok Szilvássy Erik tanúsította a legnagyobb ellenállást. Alex ugyan a csoportmérkőzések során pontozással kikapott, a döntőben sikeresen vissza vágott a vereségért, így ő vehette át az első helyezettnek járó díjat, ezzel hatalmas lépést tett az Európa-bajnokságon való részvételhez.

szoke a arany20200118peac

Szabadfogásban is jutott arany bőven szakosztályunknak. Halidov, Asarin és Tóth Bende is nagyon simán nyerte meg súlycsoportja versenyét az év első válogatóján, így jó eséllyel mindhárman ott lehetnek a római kontinensbajnokságon.