Budapest-bajnokság, kadet válogató és junior nemzetközi verseny

2019.04.08. - Április első hétvégéjén sem unatkoztak szakosztályunk fiataljai. A diákok a szabadfogású Budapest-bajnokságon, a kadetok a szabadfogású és női minősítési versenyen, míg a juniorok kötöttfogású nemzetközi versenyen szerepeltek. A hétvége mérlege: 13 arany-, 6 ezüst- és 11 bronzérem!

A sort hazai porondon a diák I-es és diák II-es korosztály nyitotta. A BVSC-birkózótermében megrendezett Budapest-bajnokságon ezúttal is komoly létszámmal képviseltettük magunkat. A gyerekek tudása a végelszámolásnál igencsak megmutatkozott, összesen 23 érmet nyertek.

A diák II-eseknél Bagoly Boldizsár, Kerecsanin Mátyás, Antaly Sándor és Kertész Dominik, míg a diák I-eseknél Farkas Zsombor, Felkai Bendegúz, Kosovics Márton és Kis Mátyás bizonyult súlycsoportjában a legjobbnak, mind a nyolcan aranyérmet szereztek szombaton.

Ezüst- és bronzéremből is jutott bőven, számszerint 5 és 10, így egy pillanatig sem volt kérdés, hogy szakosztályunk nyerje az összesített csapatpontversenyt.

+ 85 kg: 1. Kis Mátyás

Kiesett: Steiner Balázs, Weich Marcell, Szalai Balázs.

Ugyancsak ezen a napon a horvátországi Porecsben versenyzett a junior kötöttfogású válogatott, köztük két birkózónk, Losonczi Dávid és Szőke Alex is. A horvát, szlovák, ukrán, német, szlovén és cseh nemzeteket felvonultató viadalon birkózóink remekül helytálltak, mindketten megnyerték súlycsoportjuk versenyét. A nemzetközi versenyt egy hetes nemzetközi edzőtábor követi az Adria partján.

Junior eredményeink:
87 kg: 1. Losonczi Dávid
97 kg: 1. Szőke Alex

Vasárnap a 2019-es év második kadet szabadfogású férfi és női minősítési versenyének adott otthont a kaposvári RG-csarnok három szőnyege. Szakosztályunk a két szakág küzdelmei során hat versenyzővel volt érdekelt. A hölgyeknél végül Hörcsöki Kamilla és Matyi Vivien sem birkózott, hiszen egyküknek sem volt ellenfele. A két aranynak köszönhetően a csapatpontverseny második helyén végeztek lányaink.

Kadet női eredményeink:
43 kg: 1. Hörcsöki Kamilla
46 kg: 1. Matyi Vivien

A fiúknál már jóval nagyobb csaták voltak, főleg a 80 kilogrammos Laky Leventééknél, ahol tizenhárom versenyzőt számoltak. Levi a selejtezőtől egészen a döntőig négy mérkőzést nyert meg magabiztos birkózással, így megérdemelten állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Az arany mellett egy ezüst- és egy bronzérem is jutott szakosztályunknak, így a csapatpontversenyben a második helyen végeztek fiaink.