Húsz erzsébeti érem az évnyitó versenyen Érden

2019.01.14. - Pesterzsébeti éremesővel indult a 2019-es év! Szakosztályunk a hagyományokhoz híven, ezúttal is Érden kezdte meg az újévet, ahol harmincnégy birkózópalántánk szerepelt. A birkózóverseny mellett területi grundbirkózó diákolimpián is képviseltették magukat fiataljaink. A hétvége mérlege: 7 arany-, 7 ezüst- és 6 bronzérem, 6 darab ötödik helyezés, 1-1 csapatbajnoki arany- és ezüstérem!

Négy korosztályban is érdekelt volt szakosztályunk a közel négyszáz birkózót felvonultató hagyományos Érd Kupán. Az öt szőnyeges viadalon birkózóink a gyermek, diák II-es, diák I-es és serdülő korcsoportban próbáltak szerencsét. A legtöbben már az év eleji megmérettetésen dobogóra állhattak, sőt, László Nikolett, Felkai Balázs, Kertész Dominik, Farkas Zsombor, Zhytovoz Petro, Kosovics Márton és Nagy Gergely a dobogó tetején végzett.

A rangos verseny kiváló felkészítő volt az idei rangsorversenyekre, területi és országos bajnokságokra.

54 kg: 5. Balogh Bence

Kiesett: Bagoly Boldizsár, Vinklárik Dominik, Borsos Dániel, Zalányi Botond, Soltész Patrik.

69 kg: 2. Máltsik Zsombor

Kiesett: Farkas Márk, Horváth Koppány, Steiner Balázs.

Serdülő eredményeink:

42 kg: 1. László Nikolett

62 kg: 3. Kovács Bence

62 kg: 5. Kosovics Ádám

A kiváló egyéni eredményeknek köszönhetően szakosztályunk a házigazda Érdi Spartacust és a harmadik Ceglédi VSE-t megelőzve a csapatpontverseny élén végzett.

Január 11-én, pénteken, a Csepeli Kazinczy Ferenc Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskola adott otthont régiónk területi diákolimpiai bajnokságának, amely során fiataljaink a Gyulai István Általános Iskola színeiben küzdöttek a jobbnál jobb eredményekért, és az országos döntőbe való feljutásért.

Birkózópalántáink a fiúk I-es és II-es korcsoportban is a döntőbe kerültek, miután a csoportmérkőzések mindegyikét megnyerték Csepelen. Az I-es korcsoportban végül ezüstöt, míg a II-esben aranyat szereztek fiaink.

Az I-es korcsoportú csapat tagjai: Krudi Dániel (24 kg), Gerhauser Bendegúz (28 kg), Székely Álmos (28 kg), Felkai Balázs (32 kg), Bargau Christian (37 kg), Schmidt Attila (43 kg), Balogh Bence (+ 43 kg).

A II-es korcsoportú csapat tagjai: Vinklárik Dominik (24 kg), Bagoly Boldizsár (28 kg), Kerecsanin Mátyás (32 kg), Sánta Levente (32 kg), Zalányi Botond (37 kg), Segyó Marcell (37 kg), Antaly Sándor (43 kg), Perényi Barnabás (43 kg), Szabó Borisz (49 kg), Soltész Patrik (+ 49 kg).