Huszonhárom érem a szezonnyitó hétvégén

2018.09.11. - Két nemzetközi versenyen és egy területi diákolimpián jeleskedtek birkózóink szeptember második hétvégéjén. Fiaink mérlege: 7 arany-, 9 ezüst- és 6 bronzérem!

A hétvége legkiemelkedőbb eseményét Brazíliában rendezték, a 2018. évi egyetemi-világbajnokságot. Szakosztályunkat a tavalyi év U23-as Eb-ezüstérmes birkózója, Tóth Bendegúz képviselte. Bende előbb szabad-, majd kötöttfogásban is szőnyegre lépett.

Favorit fogásnemében a 92 kilogrammosok között igyekezett legjobbját nyújtani, és egészen a döntőig menetelt, ahol török riválisától pontozásos vereséget szenvedett, ezüstérmes lett. Tóth néhány nap pihenő után a kötöttfogású versenyben is kipróbálta magát, ám egy kategóriával feljebb, a 97 kilogrammosok között. Kisebb meglepetésre, de ebben a fogásnemben is ezüstérmet szerzett birkózónk, ugyancsak török ellenféltől szenvedett vereséget.

Szintén ezen a hétvégén Lengyelországban versenyzett a budapesti birkózó-világbajnokságra készülő szabadfogású válogatott néhány tagja, így a 65 kilogrammos Asarin Roman is. A 19 fős súlycsoportban versenyzőnk táblára sorsolt, ám a nyolcaddöntőben a háromszoros Eb-bronzérmes, vb-ötödik moldovai Perpelitától 5-2-es pontozással kikapott. A folytatásban Asarin vigaszágra kerülhetett volna, viszont az olimpiai bajnok Hincsegasvili már a negyeddöntőben megállította Roma legyőzőjét, így búcsúzni kényszerült birkózónk a versenytől.

A felnőtt nemzetközi versenyek mellett hazai porondon is érdekeltek voltunk. A BVSC-birkózócsarnokában tartották meg a területi kötöttfogású diákolimpiát a diák II-es és diák I-es korosztály számára. A viadalon 32 birkózópalántánk kapott lehetőséget. Diák II-es korcsoportban 24 gyermekünkből hatan is aranyéremmel térhettek haza, míg a diák I-eseknél 8-ból ketten állhattak a dobogó legmagasabb fokára.

Szeptemberben a két korosztály diákolimpiai országos döntőjét is megrendezik majd. A diák I-nek 21-én Püspökladány, a diák II-nek pedig 29-én Karcag ad otthont. A bajnokságokra legtöbb versenyzőnk kvalifikációt szerzett a területi versenyen.