Mezőhegyestől Dunaújvároson át egészen Berlinig versenyeztünk

2016.11.14. - A kadet szabadfogású országos bajnokság mellett szakosztályunk Mezőhegyesen, meghívásos nemzetközi viadalon vett részt, valamint kadet Európa- bajnokunk, Elekes Emese Németországban képviselte hazánk és egyben az ESMTK színeit. Az elmúlt hétvégén tizenkét érmet szereztek versenyzőink.

November második hétvégéjén hazai viszonylatban egyértelműen a kadet szabadfogású országos bajnokság volt a legfontosabb verseny, amit Dunaújvárosban rendeztek meg, 33 csapat, 115 versenyzőjének. Az ESMTK természetesen a kötöttfogású birkózóit is szőnyegre küldte a bajnokság során, ami mint később is kiderült, abszolút jó döntés volt. Bajnok lett ugyanis a szabadfogásúak között is Szőke Alex, aki egy kategóriával feljebb, a 100 kilogrammosok között próbált szerencsét és győzött. Alex a selejtezők során csapattársát, Szilágyi Eriket is legyőzte, ő végül bronzérmes lett ebben a kategóriában. Szőkéhez hasonlóan döntőbe jutott még Dunaújvárosban Horváth Zsolt és Molnár Tamás is, mindketten remekül teljesítettek a döntőbe vezető úton, ott azonban nem tudtak diadalmaskodni, ezüstérmet vehettek át az eredményhirdetés során. A 76 kilogrammosok között Horváth Zsolt többek között Losonczi Dávidon keresztül jutott a fináléba, mérkőzés azonban nem volt, hiszen a sorsolásnak köszönhetően egy ágra került mindkét versenyző, így Dávid visszalépett a Zsolt elleni mérkőzéstől, majd a vigaszágon és a bronzmérkőzésen is győzni tudott, ezzel harmadik lett a bajnokságon. A még serdülőkorú Fodor Kendének ugyanez most nem sikerült, 85 kilogrammos bronzmérkőzését elveszítette Dunaújvárosban, ötödik lett súlycsoportjában, ami a csapatpontverseny harmadik helyezéséhez segítette szakosztályunkat.

Aranyérmesünk: Szőke Alex (100 kg)

Ezüstérmeseink: Horváth Zsolt (76 kg), Molnár Tamás (85 kg)

Bronzérmeseink: Losonczi Dávid (76 kg), Szilágyi Erik (100 kg)

Ötödik helyezettünk: Fodor Kende (85 kg)

Kiesett versenyzőnk: Szenttamási Tamás (69 kg)

A dunaújvárosi bajnokság mellett fiatal birkózóink Mezőhegyesen is jeleskedtek. Négy versenyzőnk összesen hat érmet szerzett a meghívásos emlékversenyen, hiszen Matyi Vivien, Szenttamási Róza és László Nikolett a leányok mellett a fiúk között is szerencsét próbáltak. A Hencz WSE által rendezett viadalon egyébként több, mint 150 birkózó mérhette össze tudását egymással. Szakosztályunk öt arany- és egy ezüstéremmel tértek haza.

Aranyérmeseink: Matyi Vivien (diák I leány, 40 kg), Szenttamási Róza (diák I fiú, 42 kg), László Nikolett (diák I fiú  29 kg és diák I leány 31 kg), Antaly Sándor (gyermek II, 32 kg)

Ezüstérmesünk: Matyi Vivien (diák I fiú, 38 kg)

Az ESMTK egyik, ha nem a legtehetségesebb női birkózója, az idén kadet Európa-bajnoki aranyérmet és világbajnoki bronzérmet szerző Elekes Emese a németországi Berlinben öregbítette szakosztályunk nevét. Ezúttal a juniorok között mérte fel tudását, ami egy ezüstéremhez volt elég súlycsoportjában.

Megjelent: 491 alkalommal