Négy diákolimpiai bajnokunk is lett Tatabányán

2016.11.08. - Két nap alatt közel négyszáz versenyző fordult meg Tatabányán, a Földi Imre Sportcsarnokban, ahol szombaton a harmadik, vasárnap pedig a negyedik korcsoportos szabadfogású diákolimpiát rendezték. A színvonalas eseményen természetesen szakosztályunk is jelen volt, bár versenyzőink természetesen mint minden diákolimpián, így ezúttal is az iskolájuk színeiben küzdöttek. Húsz birkózónk közül négyen is a dobogó tetejére állhattak!

Szombaton délelőtt 10 óra 30 perckor összesen kétszázhuszonnégy fiatal birkózó sorakozott fel a megnyitó ünnepségre Tatabányán, köztük tíz erzsébeti sportoló is, akik igencsak jó eséllyel pályázták meg a diákolimpiai dobogó fokait. Hosszas csatározások után végül öt birkózónknak sikerült érmet nyernie.

Bajnoki címet szerzett a 63 kilogrammosok között Varsányi László, aki egész nap fantasztikusan teljesített, mind a négy mérkőzésén technikai tussal múlta felül ellenfeleit. Laci összesen negyvennégy akciópontot hajtott végre vetélytársain, míg rajta mindössze hármat tudtak csak csinálni. Hasonlóan teljesített egy súlycsoporttal feljebb Kekenj Norbert is, ugyancsak kimagasló birkózással került a döntőbe, amit kevesebb, mint egy perc alatt, 12-0-ra nyert meg.

Szintén döntőt birkózhatott ebben a korosztályban a 38 kilogrammos Takács Zsolt, az aranyérmet azonban most nem sikerült megszereznie, második lett Tatabányán, míg két versenyzőnk, Nagy Márton és Mészáros Róbert is a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Aranyérmeseink: Varsányi László (63 kg), Kekenj Norbert (69 kg)

Ezüstérmeseink: Takács Zsolt (38 kg)

Bronzérmeseink: Nagy Márton (50 kg), Mészáros Róbert (54 kg)

Ötödik helyezettünk: Ecseki József (63 kg)

Kiesett versenyzőink: Bucioaca André (42 kg), Kosovics Ádám (46 kg), Kozma Bálint (46 kg), Ónodi Sándor (63 kg)

Vasárnap az eggyel idősebb korosztálynak, a serdülőknek rendezték meg a diákolimpiai bajnokságot. Egyesületünk itt is tíz versenyzővel állt rajthoz és akrácsak szombaton, így ezúttal is két bajnoki címet sikerült bezsebelni birkózóinknak.

Az egyik aranyérmet Németh Milánnak, az 50 kilogrammosok között sikerült kiharcolnia, míg a másikat a nála kétszer nehezebb Szilágyi Erik érdemelte ki. Németh remekül menetelt, ám sajnos pont csapattársával, Tösmagi Attilával kezdte meg a versenyt, így őt is legyőzve, négy mérkőzést is megnyerve diákolimpiai bajnok lett.

Szilágyi is hozta azt, amit elvárnak tőle edzőink, egy-egy tus és technikai tusos sikert a döntőben egy pontozásos győzelem követett, ami újabb diákolimpiai bajnoki címet eredményezett.

Szakosztályunkból ketten bronzérmet vehettek át a negyedik korcsoportos küzdelmeket követően. A korábban említett Tösmagi a vigaszágon mindenkit végig vert, harmadik lett, valamint a 85 kilogrammosoknál Fodor Kende lett ezúttal bronzérmes.

Aranyérmeseink: Németh Milán (50 kg), Szilágyi Erik (100 kg)

Bronzérmeseink: Tösmagi Attila (50 kg), Fodor Kende (85 kg)

Ötödik helyezettünk: Varga Csaba Raul (58 kg)

Kiesett versenyzőink: Molnár Botond (58 kg), Kreisz Ádám (63 kg), Birtalan Bendegúz (76 kg), Kádár Péter (76 kg), Mohl Richárd (100 kg)

Megjelent: 472 alkalommal