Bak Gergely a kadet-világbajnokság vigaszágán búcsúzott

2016.09.13. - Kedden, közép-európai idő szerint 8 órakor megkezdődtek a 2016. évi kadet-világbajnokság kötöttfogású küzdelmei Grúzia fővárosában, Tbilisziben. A vébé első öt súlycsoportjában Magyarország három, míg azonbelül szakosztályunk egy súlycsoportban volt érdekelt, méghozzá a tavalyi kadet Eb-hetedik Bak Gergely révén. Birkózónk igencsak erős sorsolást kapott a népes mezőnyben, és sajnos a mérkőzéseken a papírforma beigazolódott, két vereség után a 23. helyen zárt Gergő.

Több, mint másfél órája gyűrték már egymást a 15-17 éves korosztály birkózói az Új Sport Palotában, Grúziában, amikor első magyarként, szakosztályunk kiválósága, Bak Gergely is bemutatkozhatott a “C” szőnyegen. Az ellenfél számára is jól ismert, hiszen az idei kadet Európa-bajnokság ezüstérmes orosz birkózójáról, Szergej Sztepanovról van szó. Az erőviszonyok sajnos már a mérkőzés elején tisztán látszottak, az orosz nagyon erős, dinamikus birkózást bemutatva, négy perc alatt 8-0-ra verte meg Gergőt, aki ezzel nem jutott be a legjobb nyolc közé, viszont komoly esélye volt, hogy vigaszágra fog kerülni.

Két győztes mérkőzést követően az orosz végülis a döntőbe jutott, tehát mint ahogyan az várható is volt, Bak a vigaszágon kapott javítási lehetőséget. Törökkel kellett megküzdenie, az első menetben egyik fél sem tudott akciót végrehajtani a másikon, ám mivel a bírók Ismail Günt látták aktívabbnak, ezért már az első két percben megintették Gergőt, tehát 1-0-s török vezetéssel mentek a felek a szünetre. A második felvonásban Gergő próbálkozott, de a török rögtön kiléptette, sőt, a folytatásban kétszer is levitte, majd újabb két pontért eldobta őt, ezzel 8-0-s török győzelem szültetetett. Bak Gergely idei kadet-világbajnoksága a délelőtti program során véget ért, szakosztályunk birkózója a 23. helyezést érte el Tbilisziben.

A verseny természetesen sem Magyarországnak, sem szakosztályunknak nem ért még véget, hiszen szeptember 15-én, csütörtökön, kadet Európa-bajnokunk, a női 65 kilogrammos Elekes Emese fog megküzdeni a világbajnoki címért, míg 18-án, vasárnap, a szabadfogású 76 kilogrammosoknál Horváth Zsoltnak szurkolhatunk gőzerővel!